Tai rodo „Kaspersky Lab“ paskelbti duomenys (atakuotų valstybių ir jų institucijų žemėlapį galite rasti čia).
Anot specialistų, virusas aktyviausiai veikė Rytų Europoje ir Azijoje. Atakos organizatorius labiausiai domino buvusios Sovietų Sąjungos šalys.
Lietuvoje, kaip ir Latvijoje, atakos taikiniu buvo tapusios diplomatinės atstovybės ar ambasados. Kurios būtent institucijos nuo jo nukentėjo, nedetalizuojama. Beje, Estijoje atakos aukų nenustatyta.
Kur kas daugiau taikinių nustatyta Rusijoje, Kazachstane, Baltarusijoje, Azerbaidžane ir Belgijoje: šiose šalyse viruso kūrėjai taikėsi į vyriausybines ir karines institucijas, tyrimų centrus, branduolinių tyrimų bazes, naftos ir dujų kompanijas bei kitas organizacijas.
Viruso aukų rasta ir dešimtyse kitų valstybių: Austrijoje, Bulgarijoje, Čekijoje, Kipre, Suomijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Graikijoje, Airijoje, Italijoje, Liuksemburge, Portugalijoje, Slovakijoje, Ispanijoje, net JAV, Indijoje, Brazilijoje, Australijoje, Irane. Diplomatinės atstovybės ir ambasados – bene dažniausias viruso kūrėjų taikinys.
Kaip Mokslas.IT jau skelbė pirmadienį, manoma, kad programišiai vogė užšifruotus dokumentus iš NATO ir Europos Sąjungos institucijų. Maža to, virusas sugebėjo atstatyti ištrintus duomenis, o jo veiklą pastebėjus antivirusinėms programoms jis pasislėpdavo apsimesdamas, esą yra deaktyvuotas ir ištrintas. Taip pat jis galėjo vogti duomenis iš asmeninių įrenginių, tokių kaip nešiojamieji kompiuteriai ar telefonai.
„Šiuo metu nėra jokių įrodymų, kad tai yra valstybės finansuojama ataka. Tačiau programišių pavogta informacija yra aukščiausio rango, į ją įeiną geopolitiniai duomenys, kuriuos gali panaudoti valstybės. Tokia informacija gali būti parduodama pogrindyje tam, kas pasiūlys didžiausią kainą, o pirkėjas gali būti bet kur“, – pastebi specialistai.