Tokia pasaulinio garso žvaigždė kaip Harry Stylesas, atrodo, turėtų nežinoti, ką reiškia gyventi „paprastą“ gyvenimą. Tačiau daug kas pamiršta, jog iki didžiosios šlovės akimirkų jis dirbo savo gimtojo miestelio kepykloje, o iki šlovės jį atvedė poros gerų žodžių galia.
Nuo kepyklos iki „X faktoriaus“
Kai 2010 m. Harry Stylesas pirmą kartą dalyvavo atrankoje į „X faktorių“ ir tapo vienos didžiausių pasaulyje vaikinų grupių „One Direction“ nariu, jam buvo vos šešiolika metų. Atsižvelgiant į tai, kad jis ir kiti vaikinai buvo tokie jauni, kai prasidėjo jų muzikinė karjera, sunku patikėti, kad kuris nors iš jų kada nors darė ką nors kita.
Tačiau gerbėjai gali neprisiminti, kad Stylesas iš tikrųjų turėjo darbą gerokai anksčiau, nei atsirado „One Direction“. Kaip ir daugelis kitų paauglių, jis dirbo įprastą darbą, kad galėtų užsidirbti šiek tiek papildomų pinigų. Tai buvo darbas kepykloje, jo gimtajame Češiro miestelyje.
Neseniai „Youtube“ pasirodė anksčiau nematyti kadrai iš užkulisių, kaip 16-metis Stylesas kalbasi su Simonu Cowellu apie darbą kepykloje ir kodėl norėjo dalyvauti „X faktoriaus“ atrankoje. Stylesas ten prasitarė, jog jo mama visada sakė, jog jis yra geras dainininkas, o kai Cowellas skeptiškai pajuokavo, kad „mamos paprastai nežino“, Stylesas greitai atsakė, pagardindamas tai tinkamu kiekiu liaupsių: „Taip, būtent tai ir turiu omenyje! Todėl norėjau ateiti ir paklausti žmonių, kurie žino... Manau, kad galėčiau tai padaryti, bet manau, kad su jūsų pagalba galėčiau būti daug geresnis nei esu.“
Pasibaigus atrankai Stylesas sulaukė nevienareikšmiškų trijų teisėjų vertinimų: Louisas Walshas jam pasakė „ne“, o Nicole Scherzinger ir Cowellas išstūmė dainininką į kitą etapą. Taip pat Scherzinger yra atsakinga ir už „One Direction“ susikūrimą. „Jie per daug talentingi, kad jų atsikratytume, – apie „One Direction“ narius sakė Scherzinger. – Jie turi tinkamą išvaizdą ir charizmą scenoje, manau, kad jie tikrai puikiai tiktų į berniukų grupę. Jie tarsi mažos žvaigždutės. Mažųjų žvaigždžių neatsikratysi, todėl jas reikia suburti kartu.“
Dabar jau tris „Grammy“ apdovanojimus pelnęs atlikėjas sėkmingai vysto savo solo muzikinę bei vaidybos karjeras ir akimirksniu išparduoda pilnas arenas ir stadionus. Kaip tik prieš kelias dienas jis grojo net 4 iš eilės visiškai išparduotus koncertus Londono „Wembley“ stadione, talpinančiame iki 90 tūkst. žiūrovų.
„Elkis su žmonėmis geranoriškai“ arba Ką Stylesas sako apie gerumą?
Kaip jau užsiminta pradžioje, Styleso šūkis yra „Elkis su žmonėmis geranoriškai“, kurį atlikėjas pradėjo vartoti dar 2017 metais.
Debiutinio koncertinio turo metu Stylesas ant savo gitaros diržo buvo užsidėjęs ženkliuką su užrašu „TPWK“, sutrumpintai reiškiančiu „Treat People With Kindness“ (elgtis su žmonėmis geranoriškai). Šį šūkį dainininkas pradėjo spausdinti ant marškinėlių ir kitos turo atributikos, siekdamas skleisti meilės, gerumo ir pripažinimo žinią. Tai tapo jo šūkiu, o 2019 m. rudenį visame pasaulyje buvo pastebėti mįslingi plakatai su akronimu „TPWK“, kurie buvo jo albumo „Fine Line“ išleidimo reklaminės kampanijos dalis.
Interviu žurnalui „Rolling Stone“ Stylesas teigė:
„Sakiau Jeffui (Bhaskeriui), kad norėčiau kada nors parašyti dainą „Treat People With Kindness“. Jis atsakė: „Kodėl tau tiesiog to nepadarius?“. Iš pradžių man buvo nepatogu, nes nebuvau tikras, kas tai yra – bet paskui norėjau į tai atsiremti. Jaučiu, kad ta daina atvėrė kažką, kas buvo mano viduje.“
Tad atlikėjas ir išleido dainą šiuo pavadinimu, kuri įkūnija optimizmą, gerą energiją ir primena, jog su kitais reikia elgtis gražiai.
Paklaustas, ką ši daina reiškia, Stylesas atsakė:
„Ji reiškia, kad turime būti vienas kitam daug malonesni.“
Anksčiau kalbėdamas su „Music Week“ jis sakė: „Maži pokyčiai galiausiai padaro didelį pokytį. Reikia būti daug malonesniems vieni kitiems, o ne sakyti: nedaryk to ar ano, nebūk tokiu ar anokiu. Tiesiog, elkitės su kitais geranoriškai.“
Tad gal kiekvienam vertėtų prisiminti šį Styleso šūkį ir juo remtis savo gyvenimuose? Nes galbūt šita gero žodžio galia irgi atneš sėkmę kiekvienam mūsų.
Gal ir jūs turite įkvepiančią istoriją, kai pasakytas geras žodis paskatino jus pokyčiui ar tiesiog pastiprino sunkią akimirką? Kviečiame pasidalinti! Siųskite savo istorijas konkursai@15min.lt.