Svarstant, koks šilumos šaltinis atneš mažiausias sąskaitas, reikėtų nepamiršti apsiskaičiuoti ir kiek gi kainuos jo įrengimas. Taip pat būtina pagalvoti apie draugišką aspektą aplinkai.
Priklausomai nuo to, kokią kuro rūšį pasirinksite, gali tekti labai skirtingai mokėti už šildymą.
Įvertinus visas esamas alternatyvas, tikėtina, kad šiandien vienas patraukliausių pasirinkimų būtų gamtinės dujos ar dujų katilas.
Tai būtų pigiausias būdas šildyti namus, žinoma, jei jūsų gyvenamojoje vietoje yra ši šildymo galimybė. Po to jau, matyt, sektų elektra, propanas ar šildymo alyva.
Kalbant apie šildymo alternatyvas, galima paminėti ir kietojo kuro katilus, šilumos siurblius (gruntiniai, oro, vandens), kurie veikia elektra.
Moksliniais skaičiavimai rodo, kad oro šaltinio šilumos siurblys gali maždaug 50 proc. sumažinti elektros energijos suvartojimą šildymui, palyginus su elektriniu varžiniu šildymu (grindjuostiniais šildytuvais).
Tuo tarpu geoterminis arba žemės ar vandens šaltinio šilumos siurblys gali „sumažinti energijos suvartojimą nuo 30 iki 60 procentų.
Taigi visuomet yra veiksmų, kurių galima imtis, siekiant sumažinti sąskaitas už šildymą.
Svarstant, kokį šildymo būdą pasirinkti, verta prisiminti, kad didieji Lietuvos miestai svarsto uždrausti anglį ir durpių briketus, nes tai neatsinaujinantis kuras.
Bet šiuo atveju išeitimi galėtų būti biokuras – malkos ir medžio granulės. Nors deginant malkas į aplinką išsiskiria anglies dvideginis ir smalkės, tai atsinaujinantis ir ne toks taršus šaltinis, kaip, pavyzdžiui, anglis.