Prekyba HYDROXYCUT maisto papildais – nelegali

Valstybinė visuomenės sveikatos priežiūros tarnyba prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VVSPT) atkreipia dėmesį, kad Lietuvos rinkoje gali būti platinami nesaugūs amerikiečių gamintojo Iovate Health Sciences Inc. „Hydroxicut“ linijos maisto papildai, kuriais pačiose JAV prekiauti uždrausta, gavus pranešimų apie tai, jog jie gali daryti žalą žmogaus sveikatai.
Maisto papildai
Maisto papildai / Andriaus Ufarto/BFL nuotr.
Temos: 1 Prekyba

Tiek fiziniai, tiek juridiniai asmenys, norintys tiekti į Lietuvos rinką maisto papildus, privalo juos notifikuoti arba registruoti VVSPT. Minėtų maisto papildų tiekėjai praėjusių metų lapkritį kreipėsi į VVSPT siekdami notifikuoti šiuos produktus (pateikė pranešimą apie maisto papildo tiekimą į Lietuvos rinką). Tačiau išnagrinėjus pateiktus dokumentus buvo nustatyta, kad šių maisto papildų sudėtyje yra medžiagų, kurios nėra leidžiamos naudoti maisto papildų gamyboje. Todėl šiais produktais prekiauti Lietuvoje draudžiama. Nepaisant to, netiektinų maisto papildų šiuo metu Lietuvoje gali būti įmanoma įsigyti internetu ar kitose neoficialiose prekybos vietose, teigiama pranešime spaudai.

Sudėtyje rasta draudžiamų medžiagų

VVSPT informuoja, kad kai kuriuose „Hydroxycut“ linijos produktuose, skirtuose sportuojantiems ir siekiantiems sulieknėti, yra dažiklio eritrozino (žymimo E 127), kuris nėra įtrauktas į maisto papilduose leidžiamų naudoti maisto priedų sąrašą, taip pat medžiagų, kurios gali būti naudojamos tik vaistų gamyboje – ksantinolio nikotinato, melatonino, bei idebenono, kuris Europos Komisijos sprendimu yra priskirtas retųjų vaistų kategorijai.

Nesaugūs maisto papildai, kuriuos draudžiama tiekti į Lietuvos rinką ir kuriais šiuo metu gali būti prekiaujama neoficialiose pardavimo vietose, yra šie: „Hydroxycut“, „naNOx9TM Hardcore“, Gakic Hardcore“, Hydroxycut Max“, Caffeine-Free Hydroxycut“, „Hydroxycut Hardcore“.

Pirkėjai įspėjami būti budrūs

„Patartume būti ypač atsargiems perkant maisto papildus iš prekybos agentų, internetu ir kitose neoficialiose prekybos vietose, kuriose gali būti prekiaujama nesaugiais maisto papildais,“ – įspėja VVSPT specialistė Olga Gaidarovič. „Jei kyla įtarimas, kad maisto papildas gali būti nesaugus, reikalaukite iš pardavėjo dokumentų, įrodančių, kad šiuo produktu Lietuvoje prekiauti leidžiama, arba prieš pirkdami pasitikrinkite, ar jis yra įtrauktas į oficialų leistinų Lietuvoje prekiauti maisto papildų sąrašą,“ – ragina VVSPT atstovė.

Pasitikrinti, ar maisto papildas Lietuvoje yra notifikuotas, registruotas, t.y. ar juo Lietuvoje prekiauti leidžiama, galima interneto svetainėje http://www.vvspt.lt/maistopapildai/.

Visus maisto produktus, taip pat ir maisto papildus, esančius Lietuvos rinkoje kontroliuoja Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba. Pastebėjus, kad minėtais maisto papildais prekiaujama Lietuvoje, prašome pranešti nemokamu telefonu 8 800 40403.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis