2021 05 27

A.Armonaitė pakraupusi dėl ministerijos atstovės žodžių: peržiūrėsime ministerijos vidines taisykles

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė teigė esanti pakraupusi dėl ministerijos atstovės išsakytų žodžių, neva galimybių paso senjorams nelabai reikia. Atstovės komentarą vadina „neadekvačiu“.
Aušrinė Armonaitė
Aušrinė Armonaitė / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

„Pasakysiu tiesiai. Esu pakraupusi nuo Ekonomikos ir inovacijų ministerijos (EIM) darbuotojos komentaro apie galimybių pasą.

Galimybių pasas nediferencijuoja žmonių nei pagal lytį, nei pagal amžių, nei pagal tautybę – jis skirtas visiems žmonėms, kurie nori juo naudotis. Tai paskata skiepytis, testuotis ir saugiai naudotis grįžtančiomis laisvėmis“, – feisbuke rašo ministrė.

Pasak jos, galimybių pasą gali gauti ne tik tie, kurie naudojasi išmaniosiomis technologijomis, bet ir tie, kurie tokios galimybės neturi. Galima ateiti į Registrų centrą ir nemokamai gauti atspausdintą galimybių pasą.

„Po šio visiškai neadekvataus komentaro peržiūrėsime ministerijos vidines taisykles, darbuotojų bendravimo su žiniasklaida ir kitais asmenimis kultūrą“, – teigia ministrė.

Ji sureagavo į ketvirtadienį LRT radijuje išsakytus EIM atstovės Ligijos Kliunkienės žodžius:

„Aš norėjau paklausti, kam tam senukui nuolat reikalingas tas galimybių pasas. (...) Čia yra išskirtiniams atvejams, na nežinau, jei kokia vestuvių šventė. Nėra taip, kad jam reikia visą laiką, ar jis ten eis boulingą žaisti, ar eis į restoraną pietauti. Kam jiems reikalingas tas pasas? (...) Ar čia būtina iš tikrųjų karantino metu?“ – LRT radijo laidoje sakė ministerijos atstovė.

Bjaurus pasisakymas

Premjerė Ingrida Šimonytė tokius ministerijos atstovės žodžius pavadino bjauriais ir neetiškais.

„Tai – be galo bjaurus pasisakymas“, – sakė ji.

„Manau, kad pasisakymas yra be galo neetiškas, taip jau mandagiai kalbant. Galbūt neviešame posėdyje ir nemandagiau pasisakyčiau“, – pridūrė ji.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Ingrida Šimonytė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Ingrida Šimonytė

Ministrė pirmininkė pažymėjo, kad galimybių pasą nesunkiai gali gauti ir vyresnio amžiaus asmenys, kurie, pavyzdžiui, neturi išmaniųjų telefonų:

„Yra galimybės galimybių pasą turėti ne tik savo mobiliajame telefone, bet taip pat jį ir atsispausdinti. Be to, tikrai manau, kad tą galima padaryti įvairiose viešose vietose. Taip pat tuo gali pasirūpinti ir artimieji. Nėra taip, kad to būtų neįmanoma padaryti.“

Veikia nuo pirmadienio

Galimybių pasas Lietuvoje pradėjo veikti nuo pirmadienio. Jį turintieji, pasiskiepiję nuo COVID-19, persirgę šia liga ar turintieji neigiamą COVID-19 testą, gali lankytis maitinimo įstaigų viduje, dalyvauti renginiuose, grįžti į fizines darbo vietas.

Galimybių pasas yra prieinamas interneto svetainėje Gpasas.lt.

Norint jį gauti, reikia patvirtinti tapatybę per Elektroninius valdžios vartus. Tuomet suformuotą QR kodą bus galima atsisiųsti ir išsisaugoti telefone. Taip pat jį galima ir atsispausdinti.

Gyventojai, kurie neturi jokių galimybių naudotis e.bankininkyste ar e.parašo paslaugomis, atspausdintą pasą gali gauti Registrų centro klientų aptarnavimo padaliniuose.

Šie klientai aptarnaujami be išankstinės registracijos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis