„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Du vairuotojo pažymėjimai – tik nelegaliai

Turiu amerikietišką vairuotojo pažymėjimą. Grįžau gyventi į Lietuvą. Paaiškėjo, kad turiu gauti lietuvišką vairuotojo pažymėjimą ir atsisakyti amerikietiško. O jei neatsisakysiu amerikietiško vairuotojo pažymėjimo, tai lietuvišką gausiu tik išlaikęs vairavimo egzaminą. Kam to reikia?
Lietuvos įstatymai neleidžia naudotis keliais vairuotojo pažymėjimais.
Lietuvos įstatymai neleidžia naudotis keliais vairuotojo pažymėjimais. / BFL nuotr.

„Motorinių transporto priemonių vairuotojų pažymėjimo išdavimo taisyklių“ I skyriaus 3 punkte rašoma: „asmuo gali turėti tik vieną vairuotojo pažymėjimą“. „Saugaus eismo keliais įstatymo“ 13 straipsnio 5 punkte nurodyta: „1926 metų Paryžiaus konvencijos dėl automobilių eismo, 1949 metų Ženevos konvencijos dėl kelių eismo ir 1968 metų Vienos konvencijos dėl kelių eismo reikalavimus atitinkantys nacionaliniai ir tarptautiniai vairuotojo pažymėjimai galioja, jei asmuo nėra nuolatinis Lietuvos Respublikos gyventojas.”

Tad pagal Lietuvoje galiojančius įstatymus, asmuo, norintis gauti lietuvišką vairuotojo pažymėjimą, analogiško dokumento, išduoto kitos šalies, turėti negali. Jeigu jūs kurį laiką gyvenote užsienyje ir ten gavote vairuotojo pažymėjimą, norėdami gauti lietuvišką, turėsite su užsienietišku atsisveikinti. Tiesa, jums dar teks išlaikyti lietuvišką teorijos egzaminą.

Galite „pamiršti“, kad turite užsienio šalyje išduotą vairuotojo pažymėjimą ir viską pradėti nuo pradžių Lietuvoje – eiti į vairavimo kursus, mokytis vairuoti ir t.t. Tačiau vis tiek, prieš laikant egzaminą, turėsite pasirašyti specialų raštą, kuriame pasižadate, kad kitos šalies vairuotojo pažymėjimo neturite. Taigi, jeigu nutylėsite, pažeisite įstatymus. Apgaulei išaiškėjus, tuoj pat neteksite lietuviško vairuotojo pažymėjimo.

Be to, atsiimdami lietuvišką vairuotojo pažymėjimą turite pasirašyti specialią deklaraciją, kurioje pažymima, kad neturite analogiško kitos šalies dokumento. Jeigu nuolat gyvenate Lietuvoje, be lietuviško, negalioja joks kitas vairuotojo pažymėjimas.

Valstybės institucijų argumentas – du vairuotojo pažymėjimai sudaro galimybę piktnaudžiauti. Be to, lietuviškas vairuotojo pažymėjimas taip pat galioja ir bet kurioje užsienio šalyje.

Į šį klausimą atsakė 15min.lt portalo Gazas.lt rubrikos žurnalistai. Šioje konsultacijoje yra pateikiama tik bendro pobūdžio teisinė informacija ir ji jokiu atžvilgiu negali būti vertinama kaip išsami ir galutinė. Savo klausimus siųskite adresu advokatas@15min.lt, o dėl išsamios konsultacijos siūlome kreiptis į teisininkus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų