2011 metų KUI vertina verslo įmonių veiklą iš 28 pasaulio valstybių, pirmaujančių pagal savo išorinės prekybos ir investicijų apimtis. Indeksas matuoja verslininkų suvokimą, kiek įmonės iš tų šalių, su kuriomis jie palaiko verslo ryšius, yra linkusios kyšininkauti veikdamos jų šalyje. Tyrimo metu buvo apklausta 3016 verslo vadovų iš 30 išsivysčiusių ir besivystančių pasaulio valstybių. Lietuvos bendrovių kyšininkavimo praktika užsienyje šiame tyrime nebuvo vertinama.
Verslininkų teigimu, pasaulyje plačiai paplitusi bendrovių praktika papirkinėti valstybės pareigūnus siekiant laimėti viešųjų pirkimų konkursus, apeiti nustatytas taisykles, pagreitinti sprendimų priėmimo procesus ar paveikti sprendimus savo naudai. KUI rezultatai rodo, kad kyšininkavimas yra gajus ir privačiame sektoriuje – įmonės yra beveik tiek pat linkusios mokėti kyšius kitų bendrovių atstovams, kaip ir valstybės tarnautojams bei politikams.
Verslininkų nuomone, labiausiai į kyšininkavimą įsitraukti linkę viešųjų pirkimų ir paslaugų, komunalinių paslaugų, nekilnojamojo turto, verslo ir teisinių paslaugų teikimo, naftos ir gamtinių dujų sričių atstovai. Žemės ūkio, lengvosios pramonės bei civilinės aviacijos sektoriai įvardyti kaip sritys, kuriose kyšininkaujama mažiausiai.
Mažiausiai kyšininkauti linkusios Nyderlandų ir prasčiausiai indekso įvertintos Rusijos bendrovės yra vienos stambiausių investuotojų Lietuvoje. Pagal užsienio valstybių sudėtines 2010 metų antrojo ir 2011 metų pirmojo pusmečių investicijas Lietuvoje, Nyderlandai buvo trečioji didžiausia investuotoja po Lenkijos ir Švedijos – jos investicijos sudarė 775,2 mln. litų. Tuo pačiu laikotarpiu Rusija buvo ketvirtoji pagal sudėtinių investicijų lygį Lietuvoje investavusi valstybė. Jos bendrovių investicijos sudarė 533,28 mln. litų. Nuo 2007 metų pradžios Rusija ir Nyderlandai pirmauja pagal sudėtinių investicijų kiekį mūsų šalyje.