Pasak europarlamentarės, Europos Sąjungoje vis didesnį svorį įgauna Baltijos jūros regionas. „Atsakykite: dabartinės finansų krizės sąlygomis kuris regionas atrodo palyginti gerai? – Baltijos regionas! Kai tarptautinės reitingų agentūros mažina kitų ES valstybių kredito reitingus, kurio regiono valstybių kredito reitingai auga? – Baltijos regiono valstybių! Kodėl? Todėl, kad Baltijos regiono valstybės įgyvendina griežtą finansų politiką, tvarko savo namus ir ūkį, laikydamosi taupumo principų. Todėl mes galime sakyti: žiūrėkite į mus, klausykite mūsų, pasimokykite iš mūsų!“, – kalbėdama Europos Parlamente sakė Lietuvos atstovė L.Andrikienė.
Baltijos jūros regiono valstybių bendradarbiavimas vykdomas, remiantis ne tik dvišaliais susitarimais, bet ir Baltijos jūros regiono strategija, kuri buvo parengta Europos Parlamento prašymu ir 2009 m. patvirtinta Europos Komisijos. Kartu su kitomis regiono šalimis – Latvija, Estija, Suomija, Švedija, Danija, Vokietija ir Lenkija – Lietuva įgyvendina įvairius aplinkosaugos, verslo ir švietimo, inovacijų skatinimo, transporto ir saugumo gerinimo projektus.
Pasak L.Andrikienės, Lietuva, Latvija ir Estija, tapusios ES narėmis 2004 metais, tikrai nėra našta Europos Sąjungai, veikiau yra ES turtas. Taip pat ir pavyzdys ES kaimynėms Rytuose ir Pietuose, pavyzdžiui, Ukrainai, ką ir kaip įmanoma padaryti per dvidešimt metų.
Projektas finansuojamas Europos Komisijos lėšomis
Ši informacija prisideda prie Baltijos jūros regiono bendradarbiavimo pristatymo Lietuvoje. Projektas finansuojamas Europos Komisijos lėšomis.