„Žmogiškųjų veiklų vystymas ir gamtos saugojimas turėtų eiti lygiagrečiai. Šiame renginyje žemdirbių ir aplinkosaugos organizacijos turės puikią galimybę padiskutuoti ir pabandyti rasti sprendimų, kaip galima pasiekti visiems priimtiną ūkių ir aplinkos saugojimo pusiausvyrą. Lietuva nėra vienišas karys lauke, esame ne tik ES, bet ir glaudesnio darinio – Baltijos jūros makroregiono – dalis. Galime mokytis iš šalia esančių šalių, kaip jos sprendžia šį klausimą, ir imti pavyzdį iš pažangiausių ūkių“, – teigia renginį inicijuojančios Užsienio reikalų ministerijos Europos reikalų departamento ambasadorė ypatingiems pavedimams Kornelija Jurgaitienė, kuruojanti Baltijos jūros regiono strategijos klausimus.
Seminaro metu pranešėjai iš Lietuvos kalbės žemdirbiams ir aplinkosaugininkams aktualiomis temomis: apie tręšimo planus ir gerąją praktiką Lietuvoje, pavojingų atliekų tvarkymą žemės ūkyje, Lietuvos vandens telkinių būklę, Nemuno upės baseino vandens taršą ir regioninio bendradarbiavimo naudą. Renginyje dalyvausianti ekspertė iš Suomijos kalbės apie ūkių ir aplinkosaugos dermės geruosius praktikos pavyzdžius šioje šalyje.
Pranešimus skaitys Aplinkos apsaugos agentūros Aplinkos būklės vertinimo departamento Upių baseinų valdymo skyriaus vedėjo pavaduotojas Martynas Pankauskas, Aleksandro Stulginskio universiteto profesorius Arvydas Povilaitis ir dr. Antanas Sigitas Šileika, Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro Agrocheminių tyrimų laboratorijos direktorius prof. Gediminas Staugaitis, Suomijos žemės ūkio ir miškininkystės ministerijos agroaplinkosaugos ekspertė Marjatta Kemppainen-Mäkelä ir Antrinių žaliavų ir atliekų surinkėjų, perdirbėjų asociacijos narys, UAB „Žalvaris“ komercijos direktorius Sigitas Ašmonas. Po seminaro vyks seminaro dalyvių ir svečių diskusija.
Renginys vyks spalio 13 d. 13–17 val. Aleksandro Stulginskio universitete (IV rūmai, 214 auditorijoje, Universiteto g. 8a, Akademija, Kauno r.).
Norintys dalyvauti renginyje kviečiami registruotis el. paštu evelina@inetgrity.lt ir aiste@integrity.lt arba telefonu 8 5 268 5135. Registracija vyksta iki spalio 11 d. 15 val.
Projektas finansuojamas Europos Komisijos lėšomis
Ši informacija prisideda prie Baltijos jūros regiono bendradarbiavimo pristatymo Lietuvoje. Projektas finansuojamas Europos Komisijos lėšomis.