Interviu portalo laidoje atsargos karininkas taip pat įvertino, kokius tikslus Rusijos valdžia gali siekti su gegužės 9-ąją, ką rodo įtampa Uždniestrėje, ką reiškia sprogimai Rusijos pasienio miestuose ir kokią įtaką karui daro Vakarų parama Ukrainai.
Interviu temos
- Kyjivo apšaudymas raketomis
- Rusų ir ukrainiečių pajėgų palyginimas
- Logistikos problemos Rusijos kariuomenėje
- Rusijos karinis pasirengimas užimti teritorijas
- Kremliaus politinės vadovybės gaunama informacija
- Visuotinės mobilizacijos Rusijoje tikimybė
- Įtampos Uždniestrėje kurstymas
- Ukrainiečių atakos Rusijos pasienio miestuose
- Ukrainos pasirengimas kontrpuolimui
- Galimybė sutriuškinti Rusijos kariuomenę
– Pone Bagdonai, norėčiau pradėti nuo vakarykštės atakos Kyjive. Dvi savaites Ukrainos sostinėje buvo sąlyginė ramybė, vakar paleistos kelios raketos – viešint Jungtinių Tautų generaliniam sekretoriui žuvo žmogus. Ką rusai norėjo parodyti šia barbariška ataka?
– Labai sunku protu suvokti. Kraupu – generalinio sekretoriaus vizito metu norėjo pagąsdinti visą pasaulį. Neturiu kitokio paaiškinimo.
– Ar yra pagrindo kalbėti apie tai, kad rusai galėtų planuoti naują Kyjivo puolimą? Ar tai tiesiog vienkartinis parodomasis veiksmas?
– Galbūt jie ir nori parodyti, kad eskalacija yra galima. Rusai norėtų parodyti, bet ar jie gali – aš turiu abejonių.
– Pereikime prie rytų fronto, kur yra sutelktos didžiausios pajėgos. Pentagono duomenimis, rusai turi 85 bataliono taktines grupes turi rusai, ukrainiečių skaičiai nėra viešai skelbiami. Ar kuri nors pusė ten turi ryškią persvarą šiuo metu?
– Panašu, kad jau nebeturi. Galbūt techniniai pajėgumai rusų yra didesni šiek tiek, ką mes matome ir iš atvirų šaltinių.
Preliminariai atrodo kaip vienodos sudėties pajėgos, todėl labai keistai atrodo, kad rusai dabar vykdo Donbaso operaciją, nori vykdyti Donbaso puolimą vėl užlipę ant to pačio grėblio, neturėdami pakankamai pajėgų.
– Ar rusai išmoko ankstesnes pamokas dėl logistikos, dėl aprūpinimo?
– Nedideles.