Skaičiai neguodžia
Oficialiosios statistikos portalo duomenimis, 2020 metų pradžioje Lietuvoje gyveno maždaug 2,8 mln. nuolatinių gyventojų.
Kovo 8 dienos duomenimis, tai yra praėjus kiek daugiau nei 8 mėnesiams po Mindaugo karūnavimo dienos, Lietuvoje bent vieną skiepo dozę buvo gavę 69,7 proc. gyventojų, o per parą bet kuria skiepo doze vakcinuoti vos 599 žmonės.
Iš jų tik 57 asmenys priklausė 70–80+ amžiaus grupei.
Šiuo metu savaitės mirčių vidurkis siekia net 19 pacientų, o iš viso per pandemiją pagrindine mirties priežastimi COVID-19 tapo 8562 pacientams.
Tačiau šalyje vis dar lieka nepanaudota per 1,6 mln. vakcinų.
Pažvelgus į vakcinacijos žemėlapį, vakcinuotųjų skaičiumi mes lenkiame Latviją ir Estiją, tačiau stiebtis dar yra kur.
Kovo 6 dienos duomenimis, Portugalijoje visiškai vakcinuoti 92,5 proc. suaugusiųjų, Italijoje visą vakcinavimo kursą baigė 78,85 proc., o Prancūzijoje – 77,63 proc. suaugusiųjų.
ULAC direktorius S.Čaplinskas įsitikinęs, kad Lietuvos vakcinacijos rodikliai Europos mastu neatrodo labai blogai, mat tarp Baltijos šalių atrodome geriausiai, lyginant su skandinavais – gerokai atsiliekame ir smarkiai pirmaujame lyginant su Ukraina ar Bulgarija – pastarojoje paskiepyta vos 29 proc. suaugusių gyventojų.
Svarstė atsisakymo priežastis
S.Čaplinskas 15min atskleidė, kad sumažėjusios skiepų apimtys – natūralus procesas, mat šylant orui mažėja sergamumas ir mažiau žmonių skuba skiepytis.
Profesorius pastebi, kad be skiepų iki šiol likusi visuomenės grupė – mažiau atspari neigiamam informaciniam poveikiui.