Šeštadienį buvo tęsiama po žemės nuošliauža palaidotų lietuvių paieška, tačiau vilties juos rasti – vis mažiau. Norvegijos gelbėtojai ieško 27 metų pagiriškio Pauliaus Kuliešiaus, iš šio miestelio kilusio, bet į Kauną gyventi išsikrausčiusio Dariaus Ščiuko ir taip pat iš Pagirių kilusio, bet Vilniuje kurį laiką gyvenusio Artūro Miškinio.
„Esame nežinomybėje. Trūksta žodžių, kaip sukrėtė ši žinia. Nors kūnus rastų. Aišku, kad gyvų jų jau nėra, bet norėtųsi bent palaidoti žmones“, – sakė Pagirių miestelio seniūnaitė Zofija Kubiliūnienė, pažinojusi visus Pagiriuose gyvenusius vyrus.
Kaip vyrai iš vieno miestelio atsidūrė vienoje vietoje? Pasak seniūnaitės, iš pradžių išvažiavo vienas, paskui – kitas, galiausiai jie draugus pasivadino.
Paulius buvo savas visiems, labai nuoširdus, komunikabilus. Galėjo ir jauną, ir seną užkalbinti, visiems patiko.
„Visų gaila, juk visi – žmonės, bet jauno vaikinuko labiausiai. Paulius buvo savas visiems, labai nuoširdus, komunikabilus. Galėjo ir jauną, ir seną užkalbinti, visiems patiko. Jaunuolis tiesiog norėjo geriau gyventi. Neužsidirbsi ten milijono, bet galima laisviau gyventi ir dar šiek tiek pataupyti. Pagiriuose yra keletas lentpjūvių, bet kas ten nori dirbti. Juk žinote, kaip darbdaviai šiais laikais moka.
Paulius išaugo su mama. Jo tėvas žuvo, kai jis buvo dar visai mažas, net nevaikščiojo. Moteris antrą kartą neištekėjo. O moteris labai gera – ne pijokė, neišsišoksta, niekur nesikiša, savo gyvenimą gyvena. Mamos pensija, kiek girdėjau, yra vos 180 eurų. Argi pragyvensi už tokius pinigus? Mes su vyru – pensininkai, bet mes dviese, o jai vienai reikia pragyventi, malkomis žiemai pasirūpinti. Sūnus jai labai padėdavo, buvo didžiulis ramstis. Dabar jai labai sunku, didžiulis smūgis, juolab kad ir jos sveikata nėra stipri“, – pasakojo pašnekovė.
Moteris atviravo, kad jos brolio sūnus jau daug metų dirba Norvegijoje. Per tą laiką nusipirko ir įsirengė butą. Lietuvoje dirbdamas būtų nieko nepasiekęs. Esą jeigu valstybė ir toliau taip elgsis su jaunais žmonėmis, visas jaunimas išvažiuos.
Pasak Z.Kubiliūnienės, Kaune gyvenęs vyras taip pat daug metų gyveno Pagiriuose. Jo žmona, pagirietė, mirė nuo vėžio. Vyras turi vaikų, tačiau po žmonos mirties jų auginti neįstengė. Pastaruosius pasiėmė globėjai.
Pastaruoju metu buvęs vilnietis, vyriausias iš visų, seniūnaitės žiniomis, šeimą sukūręs Vilniuje.
„Tarp išsigelbėjusiųjų – taip pat du pagiriečiai. Abu juos pažįstu. Vienas iš jų – žuvusio Pauliaus bendraklasis. Jis matė, kaip Paulių nešė nuošliauža. Pats jis išsigelbėjo, kaip pasakoja, patekęs į duobę, bet aš manau, kad iš to strioko jis pats nesusigaudė, kaip išsigelbėjo, gal už šakos užsikabino. Jei būtų duobėje atsidūręs, būtų dar labiau užpiltas“, – svarstė pašnekovė.
Paieškos apsunkintos, o vilties vis mažiau
Lietuvos ambasadorė Norvegijoje Izolda Bričkovskienė teigė informacijos apie įvykį turinti mažai. Pasak jos, gelbėtojai buvo pradėję darbus. Po to turėjo nutraukti, nes toje vietoje yra nesaugu.
„Norėjome nuvažiuoti į įvykio vietą, bet mums neleido. Ten yra tik gelbėtojai ir tie dar neprieina prie tos vietos, nes žemė ten vis dar nestabili, dar šliuožia. Susiekėme su trimis lietuviais, kurie išsigelbėjo. Vienas buvo trumpam pakliuvęs į ligoninę, bet jį jau paleido. Norėjome su jais pasikalbėti, bet bet jie dar šoke, nelabai norėjo bendrauti. Su jais dirba psichologas“, – TV3 „Žinioms“, – sakė Lietuvos atstovė.