Už vieną šuniuką S.Sakalauskaitė gaudavo po kelis šimtus svarų.
Rasti šią nelegalią prekeivę britų pareigūnams užtruko, tačiau per pirmąją operaciją, kreipęsi pagal skelbimą internete ir apsimetę šuniukų pirkėjais, lietuvės bute aptiko penkis prancūzų buldogus, o po kelių savaičių apsilankę dar kartą – dar du už pianino slepiamus mažylius.
S.Sakalauskaitės kaimynai neslėpė, kad šuniukai bute keisdavosi nenutrūkstamai – vieni buvo atvežami, kiti išvežami.
Pareigūnai nustatė, kad į Didžiąją Britaniją buldogai buvo atvežami su padirbtais dokumentais, per jauni - 8-10, o ne 15, kaip numatyta įstatymuose, savaičių – ir neskiepyti nuo pasiutligės arba skiepyti per anksti, kai vakcina dar neveikia.
Per apklausą S.Sakalauskaitė prisipažino už 650 svarų pardavusi du prancūzų buldogus. Taip pat ji patvirtino, kad abu juos atsivežė iš Lietuvos.
Ji tvirtino, kad daugiau tokia veikla nesivers, tačiau netrukus tyrėjai vėl gavo patikimų duomenų, kad prekyba šuniukais tęsiama.
Visuomenės saugumo komisijos atstovas Jonathanas Cookas teigė, kad versdamasi nelegalia prekyba šuniukais teigė, kad šuniukai buvo laikomis ne itin jiems tinkamomis sąlygomis.
„Mūsų tyrimas parodė, kad S.Sakalauskaitė savo bute buvo įsteigusi nelegalią šunų parduotuvę, o tai yra neteisėta. Jei tai būtų jos kalės atsivesti pora šuniukų, dar būtų viena, o dabar daugybė šuniukų būdavo įvežami į šalį. Tokiu būdu pavojus kilo ne tik patiems šuniukams, bet ir visuomenei“, – sakė jis.