2017 01 15

Sunku patikėti: iš Londono gatvių emigrantų ištrauktas lietuvis gyvena kaip inkstas taukuose ir kuria radijo stotį

Kiek daugiau nei prieš du mėnesius Londono lietuvius ant kojų sukėlęs be namų ir pinigų likęs Augustinas Jankauskas teigia emigracijoje susikūręs svajonių gyvenimą. Per trumpą laiką sunkiai ir daug dirbęs vaikinas tikina atsistojęs ant kojų ir dabar ne tik sau besinuomojantis namą Londone, bet ir dirbantis didelėje kompanijoje bei kuriantis lietuvišką radijo stotį.
Augustinas Jankauskas
Augustinas Jankauskas

Praėjusių metų lapkričio pradžioje A.Jankauskas viename socialiniame tinkle kreipėsi į Londono lietuvius ir paprašė pagalbos. Vaikino teigimu, atvykęs per įdarbinimo agentūrą Lietuvoje jis liko apgautas bei buvo išmestas iš namų.

Traukinių stotyje naktį praleidusiam dvidešimtmečiui emigrantai padėjo labai greitai – paaukojo kelis šimtus svaro sterlingų gyvenimo Londone pradžiai, priėmė į savo namus, padėjo rasti darbą bei susitvarkyti reikiamus dokumentus. Nors gavęs krūvą paaukotų pinigų vaikinas jų kratėsi ir prisiekinėjo paaukosiąs labdarai, dabar teigia juos skyręs nuomai. A.Jankausko teigimu, susikurti gerą gyvenimą jam pavyko kur kas greičiau nei daugeliui imigrantų iš Lietuvos, vos per porą mėnesių.

„Iš pradžių dirbau statybose, o savaitgaliais – „Roka“ naktiniame klube, visą tą laiką gyvenau East Ham rajone. Klube dažniausiai dirbdavau nuo 19 val. vakaro iki 12 val. dienos, tekdavo ir iš po naktinio darbo eiti į dieninį, statybose darbo laikas įprastai būdavo nuo 8 val. iki 19 val. Paskui viskas pasikeitė, kai gavau programuotojo darbą. Taip pradėjau daugiau uždirbti, sumos neįvardysiu, bet gyvenimas iš karto palengvėjo, pradėjau gyventi nuosavam nuomojamame name, nusipirkau naują telefoną, rūbų ir daug visko, kas svarbu“, – apie greitą sėkmę emigracijoje 15min pasakojo A.Jankauskas.

Pradėjau daugiau uždirbti, sumos neįvardysiu, bet gyvenimas iš karto palengvėjo, pradėjau gyventi nuosavam nuomojamame name, nusipirkau naują telefoną, rūbų ir daug visko, kas svarbu.

Paklaustas, kokioje kompanijoje dirba programuotoju, jaunas vyras darbovietės pavadinimą atskleisti atsisakė: „Nelabai noriu skelbti įmonės pavadinimo, bet kas keista, ji kompensuoja pusę nuomos kainos.“

Teigia Lietuvoje turėjęs radijo stotį

Radijo klausyti mėgstantis emigrantas atskleidė savo planus įkurti lietuvišką radijo stotį Londone. Pasak pašnekovo, būtent jis Lietuvoje buvo įkūręs jau metus netransliuojančią internetinę radijo stotį „Kiss FM“, kurią, esą, uždarė dėl laiko stokos. A.Jankauskas tvirtina Lietuvoje turėjęs to paties pavadinimo individualią įmonę, transliacijoms reikalingus leidimus bei samdęs žmones vesti radijo laidas.

„Ji buvo internetinė, buvo vedamos laidos, klausytojams dovanojome daug dovanų. Lietuvoje ji pirmavo tarp internetinių radijo stočių“, – teigė pašnekovas.

Lietuvos įmonių registro centras jokių duomenų apie, A.Jankausko teigimu, jam priklausiusią, bet jau nebeveikiančią individualią įmonę „Kiss FM“ neturi. Nors pašnekovas tikina priešingai, kompanija tokiu pavadinimu niekad nebuvo registruota. Paklaustas, kodėl nėra išlikę jokių duomenų apie, kad ir neveikiančią, bet pelną gavusią ir darbo vietas suteikusią įmonę, emigrantas nesutriko.

Lietuvos įmonių registro centras jokių duomenų apie, A.Jankausko teigimu, jam priklausiusią, bet jau nebeveikiančią individualią įmonę „Kiss FM“ neturi.

„Nes jau daugiau nei metai ji netransliuoja, gi sakiau, kad uždariau dėl laiko trūkumo, o registre, jei tai yra individuali įmonė, duomenų nelieka, aš gi žinau visą sistemą. Visos firmos, kurios yra UAB ir AB, lieka, nes jos moka mokesčius, o IĮ nieko valstybei mokėti nereikia ir visas turtas yra įkūrėjo“, – apie niekad teisiškai neegzistavusią, esą, savo įkurtą kompaniją pasakojo dvidešimtmetis.

Pavadinimas – identiškas britiškai radijo stočiai

Naujam gyvenimui prikėlęs Lietuvoje veikusią internetinę radijo svetainę kissfm.lt, transliacijas pradėti emigrantas tikisi jau po savaitės. A.Jankauskas užsibrėžęs ne tik transliuoti internetu, bet ir įsigyti FM radijo bangas, kuriomis, tikisi, skelbti transliacijas ne tik Jungtinėje Karalystėje, bet ir tėvynėje.

„Dabar ruošiuosi Londone surasti patalpas, kur galėčiau įsikurti, bet palaipsniui nupirksiu FM dažnį ir visa kita, nes viskas nepigiai kainuoja, sudarinėju planus, kaip kas turi būti, kiek kas kainuos. Tiesiog darysiu normalią radijo stotį, kurios FM bangomis bus galima klausytis ne tik Londone, bet ir Lietuvoje, o internetu – visame pasaulyje, kur bus interneto ryšys“, – ateities planais dalijosi A.Jankauskas.

Lietuvio sukurta radijo internetu svetainė
Lietuvio sukurta radijo internetu svetainė

Tiesa, nors radijo stoties svetainė jau veikia, lietuvis prisipažino įmonės Jungtinėje Karalystėje kol kas neregistravęs. Tam, kad registruotų radijo stotį šioje šalyje, reikalinga licencija, kuri atsieina nepigiai. Taip pat jaunas vyras skaičiuoja, kiek kainuos patalpų nuoma bei visos kitos radijo stoties įkūrimo išlaidos:

„Licencija kainuoja 969 svarus, įskaičiuotas ir FM bangų dažnis, daug kainuoja ir įranga, ir patalpos nuomai, tai išeis apie 4000–5000 svarų. Viską kuriu vienas. Vien sukurti svetainę užtrunka apie savaitę, plano sudarymas trunka maždaug 2–3 dienas, nes viską reikia aiškiai susidėti, susirašyti, susiskaičiuoti, surasti informacijos.“

Tiesa, Jungtinėje Karalystėje britų radijo stotis, pavadinimu „Kiss FM“, registruota beveik prieš tris dešimtmečius. Tai – viena populiariausių radijo stočių šalyje. Lietuvis, kurdamas to paties pavadinimo ir ta pačia veikla užsiimančią kompaniją šioje šalyje, gali susidurti su teisininkais dėl pavadinimo plagijavimo.

A.Jankauskas tvirtina pavadinimo nesisavinęs, esą, tai britai, radiją įkūrę dar 1989-aisiais, kai dvidešimtmetis pašnekovas dar nebuvo gimęs, nuplagijavo idėją.

„Nebijau, vienas dalykas – tai pavadinimas pasisavintas iš manęs, nes aš jį sugalvojau. Dar jie kažkada man rašė, ar gali savo radijui duoti šį pavadinimą, nes jie tada jį keitė. Mano pavadinimas „Kiss FM Lithuania“, todėl tai nėra kaip pasisavinimas, jei būtų pasisavinimas, tai ir logotipas būtų labai panašus, o savo logotipą kūriau pats“, – neaiškiai dėstė emigrantas.

Paklaustas, kaip galėjo gauti laišką iš britų radijo stoties tada, kai jo dar nebuvo gimusio, vaikinas nukreipė temą teigdamas, kad britų „Kiss FM“ iš tiesų yra „Kiss 100“, nors ir radijo stoties, ir interneto svetainės, ir kompanijos registruotas pavadinimas yra būtent „Kiss FM“.

Pats sulaukęs pagalbos iš tautiečių, A.Jankauskas tikina norįs padėti ir kitiems: „Atradau lietuvę merginą, kuri kuria muzika pati, tai pabendravau ir galvoju savo radijuje skirti laiką, per kurį bus galima klausytis jos dainų, nes ji svajoja būti didžėja, nors tokiu būdu prodiuseriai ją pamatys ir, galbūt, ji išpopuliarės.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai