„Skandalas! Šviežias įvykis. Vilniaus raj. 12 metų berniukas po skiepo mirė, mama pasikorė, tėvas šoke“, – tokia žinutė socialiniame tinkle „Facebook“ sulaukė daugybės vartotojų reakcijų ir pasidalijimų.
Šis įrašas turi daugybę dezinformacijos požymių, į kuriuos turėtų atkreipti dėmesį socialinių tinklų vartotojai – visų pirma, nenurodytas patikimas informacijos šaltinis, neaišku, iš kur ji gauta.
Taip pat nenurodoma jokių kitų aplinkybių ar informacijos, kurią patikrinus būtų galima įsitikinti, kad pasakojimas tikras.
Tai – ne pirmas kartas, kuomet socialiniuose tinkluose imama platinti panašų pasakojimą.
Praėjusių metų gruodžio viduryje „Facebook“ tinkle buvo dalijamasi šiurpia istorija apie mergaitę, kuri tariamai mirė pasiskiepijusi, kad galėtų lankyti baseiną.
Tuomet buvo melagingai skelbiama, esą mergaitė netrukus mirė „nuo skiepo“, o jos mama „neatlaikiusi nusižudė“.
Nepageidaujamus šalutinius vakcinų poveikius registruojanti VVKT informacijos apie žmones, kurie būtų mirę dėl vakcinų nuo COVID-19, neturi.
„Per visą vakcinacijos laikotarpį esame gavę 33 pranešimus apie žmonių mirtis po vakcinacijos, tačiau nė vienu atveju priežastinis ryšys tarp vakcinos ir mirties nebuvo nustatytas“, – 15min informavo VVKT atstovė spaudai Aistė Tautvydienė.
Publikacija parengta 15min bendradarbiaujant su „Facebook“, kuria siekiama stabdyti klaidinančių naujienų plitimą socialiniame tinkle. Daugiau apie programą ir jos taisykles – čia.