Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Idėja Kaunui nusipelniusių žmonių Garbės alėjai. „Žymės“

Šiuolaikišką idėją „Žymės“ sukūrę studentai  (L. Gedgaudas, K. Ivancova, A. Siderkevičius, L. Švobaitė, I. Statkevičiūtė) pasirinko įžymių žmonių įamžinimo būdas – tautinės juostos motyvo grindinyje „įausti“ 2D kodus (angl. QR code).
„Žymės“
„Žymės“ / Idėjos autorių nuotr.
Idėjos autorių nuotr./„Žymės“ (fragmentas)
Idėjos autorių nuotr./„Žymės“ (fragmentas)

Kiekvienam asmeniui skiriama viena plytelė – kodas, kurią nuskaityti gali absoliuti dauguma šiuolaikinių mobiliųjų telefonų. Tokiu būdu galima gauti ypač išsamią informaciją – nuotraukas, tekstus ir t.t.

Siūloma vieta – Laisvės alėjos atkarpa nuo Žaliakalnio šlaito iki Vytauto prospekto – taptų jungtis tarp svarbiausios miesto pėsčiųjų alėjos iki Ąžuolyno, kurie yra žymūs Kauno identiteto ženklai. Įamžinimo vietai tapus miestiečių ir turistų traukos objektu, tai kartu būtų akstinas šiai jaukiai, bet apmirusiai Laisvės alėjos atkarpai atgimti.

Gatvės atkarpos ilgis daugiau nei 90 m. Siūlomame tautinės juostos rašte telpa apie 650 plytelių, tad takas gali būti pildomas ilgą laiko tarpą, vis „įaudžiant“ informaciją apie naujas įžymias ir įdomias asmenybes. Paminklo meninė išraiška būtų priimtina plačiai visuomenės daliai, nes savo estetika įkyriai neperša informacijos ar vertybių, o skatina domėtis ir atrasti, taip pat lengvai suprantama ir demonstruojanti šiuolaikišką požiūrį istoriniame kontekste.

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos