Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
13:30

Į Lietuvą atvyksta pasaulinio garso fotografas Thomas Dworzakas

Ypatinga proga fotografijos, žurnalistikos ir istorijų mėgėjams! Šį penktadienį „World Press Photo“ parodoje kviečiame į unikalų susitikimą su garsiu fotografijų agentūros „Magnum photos“ fotografu Thomu Dworzaku, kuris yra ir „World Press Photo“ apdovanojimų laureatas.
Thomas Dworzakas. Asmeninio archyvo nuotr.
Thomas Dworzakas. Asmeninio archyvo nuotr.

Thomas Dworzakas – pasaulinio garso fotografas ir „Magnum Photos“ agentūros narys. Jo įspūdingi kadrai, įamžinę istorines akimirkas iš karo zonų, politinių konfliktų bei atspindėję kultūrines transformacijas įvairiose pasaulio šalyse, pelnė ne vieną prestižinį apdovanojimą. Jis dalinsis savo unikalia patirtimi, pasakos apie fotografijos vaidmenį šiuolaikinėje žurnalistikoje ir atskleis užkulisines istorijas iš savo darbo su „World Press Photo“ konkurse įvertintais projektais.

Renginys vyks:
Data: Lapkričio 29 d.
Vieta: „Cyber City“, Švitrigailos g. 36, Vilnius
Laikas: 19 val.

Tai – ne tik galimybė išgirsti įkvepiančias istorijas, bet ir užduoti klausimus bei sutikti žmogų, kurio darbai formuoja mūsų supratimą apie pasaulio įvykius.

Thomas Dworzakas dokumentavo daugelį svarbiausių įvykių nuo 1990-ųjų. Būdamas 16 metų, jis pradėjo keliauti fotografuodamas konfliktus Šiaurės Airijoje, Izraelyje/Palestinoje ir byrančioje Jugoslavijoje. Palikęs gimtąją Vokietiją, jis derino pastangas tapti fotografu su kalbų mokymusi: ispanų kalbą studijavo Aviloje, čekų kalbą – Prahoje, o rusų kalbą – Maskvoje. Dešimtajame dešimtmetyje Dworzakas gyveno Gruzijoje, tyrinėdamas žmones, kultūrą ir konfliktus Kaukaze. Tai įkvėpė parašyti knygą „Kavkaz“, 2010 m. ji buvo išleista.

Per kelis mėnesius trukusią „The New Yorker“ užduotį Afganistane Dworzakas atrado studijines Talibano portretų fotografijas, kurios tapo pagrindu jo pirmajai knygai „Taliban“ (2003). Jo kitai knygai „MASH IRAQ*“ (2007) buvo panaudotos nuotraukos, darytos per daugybę jo užduočių Irake, daugiausia skirtų žurnalui „Time“. Vėliau Dworzakas fotografavo revoliucijas buvusiose Sovietų Sąjungos respublikose Gruzijoje, Kirgizijoje ir Ukrainoje bei dirbo įvairiose šalyse.

Viename naujausių savo projektų „Feldpost“ (2013–2018), jis fotografavo Pirmojo pasaulinio karo „atmintį“ daugiau nei 80 šalių, sukūrė 1568 „atvirukus“ (po vieną kiekvienai karo dienai). Šis projektas buvo užbaigtas 2018 m. lapkričio 11 d., lygiai 100 metų po karo pabaigos.

2015 m. pabėgėlių krizės metu Dworzakas sukūrė ir išleido „Europa – fotografijos vadovas pabėgėliams“, kuris buvo platinamas pabėgėliams nemokamai. Jo dabartinis ilgalaikis projektas „War Games“ buvo nutrauktas prasidėjus COVID-19 pandemijai, kai jis beveik išimtinai ėmėsi tyrinėti ir fotografuoti naująjį virtualų „Zoom“ pasaulį. 2021 m. buvo išleistas jo 2003–2018 m. dokumentuotas Gruzijos karių dalyvavimas „karo su terorizmu“ kampanijose, pateiktas kaip vaidybinio filmo scenarijus, ir fotoknyga „Khidi – Tiltas“.

Svarbu: Norint dalyvauti susitikime būtina įsigyti bilietą į „World Press Photo“ parodą. Paroda siūlo unikalią galimybę pamatyti geriausius pasaulio fotožurnalistų darbus, atskleidžiančius karo, konfliktų ir kitų svarbių temų realybę.

Bilietus į parodą galite įsigyti: kakava.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?