Moterų gyvenimo trenerė Daiva Pakalnė: lietuvėms trūksta laiko sau, britėms – moteriškumo

Lietuvė Daiva Pakalnė, gyvendama Jungtinėje Karalystėje, nusprendė pradėti savo verslą – padėti moterims. Gyvenimo trenerės išsilavinimą turinti, du verslus Lietuvoje bei Anglijoje įkūrusi dviejų vaikų mama moterims pataria įvairiais klausimais. Nuo įkvėpimo naujo gyvenimo pradžiai iki verslo idėjų išgryninimo. Lietuvė sako, kad dideli tikslai pasiekiami įsiklausius į save ir nustojus skųstis.
Daiva Pakalnė.
Daiva Pakalnė / Asm. archyvo nuotr.

– Londone organizuojate visos dienos seminarą moterims, kuriame kalbės taip pat vien moterys. Kodėl nusprendėte orientuotis būtent į šią auditoriją?

– Ne pirmus metus dirbu su moterimis, ir mane žavi mintis, kad moterys savo patirtimi įgalina kitas moteris nebijoti kažką keisti, tobulėti, siekti kažko daugiau savo gyvenime.

Man norėtųsi, kad moterys suprastų, jog tarpusavyje mes – ne konkurentės. Visos kartu esam viena galinga jėga, galinti sustiprinti pasitikėjimą savimi ir keisti savo aplinką tam, kad pasaulis būtų gražesnis, geresnis, šiltesnis. Pastebėjau – jei moteris turi aplink save palaikančią moterišką draugiją, ji lyg ir grįžta į tą moteriškąjį pradą – ji tada nori dalintis, padėti, labiau vadovaujasi intuicija, tampa lyg deivė.

Todėl ir renginio koncepcija gimė tokia – moterys moterims. Esu tikra, kad tai bus nuostabi diena visoms, tiek pranešėjoms, tiek dalyvėms. Jau dabar jaučiu tą pakylėjimo energiją, kuri bus ten, salėje.

– Turite ne vieną verslą ir įvairiapusiškai padedate moterims. Kaip manote, kodėl patarimo ar „stumtelėjimo“ savo tikslų link moterys nesikreipia į savo vyrus?

– Mes, moterys, dažniau vadovaujamės intuicija, kažkokiomis savo magiškomis galiomis nei loginiu mąstymu. Turbūt todėl daug maloniau patarimo klausti moters nei savo vyro. Dažniausiai moterys viską mato kitaip, joms reikia išjausti savo norus, tikslus, o vyrams reikia faktų, ir pagal tuos faktus jie tau duos patarimą.

Kai atvykau į Jungtinę Karalystę, turėjau pradėti nuo žemų, nekvalifikuotų pareigų.

O dar labai dažnai mums reikia ne patarimo, o tiesiog išsipasakoti. „Kaip tu jautiesi dėl x ar y?“, – vyras retai paklaus šio klausimo. O štai moteris draugė – paklaus. Ir tada belieka tik klausyti jos emocijų, po kurių dažnai seka: „o, aš jau žinau, ką man reikia daryti!“.

– Moterys dažnai sureikšmina savo vaidmenį pasiteisindamos tuo, kad jos gimdo vaikus, ir atsakomybe už vaikus. Kaip manote, ar toks požiūris – teisingas?

– Visa laimė, kad mano aplinkoje tokio požiūrio mažai. Sureikšminti reikėtų savo vaidmenį ne dėl vaikų, o dėl to, kad tiesiog esi moteris ir gali rinktis – būti gražia, stipria ir laiminga ar nuolat dejuojančia ir nelaiminga.

– Šiuolaikinėje visuomenėje verslui vadovaujanti mama dažnai laikoma karjeriste, šeimą iškeičiančia į pinigus. Kaip manote, ar kada nors ši kritiška nuomonė išnyks?

– Man atrodo, kad ji jau nyksta. Labai daug mamų kuria verslus ne tam, kad kiltų karjeros laiptais, o tam, kad galėtų daugiau laiko skirti namams ir vaikų auginimui. Juk po motinystės atostogų grįžus į darbą visu tempu laiko nelieka ne tik vaikams, namams, vyrui, bet ir sau. Tada moteris tampa nelaiminga pati ir daro nelaimingais kitus.

Aš ir pati verslą pradėjau ne dėl karjeros, o dėl to, kad nenorėjau grįžti į darbą, norėjau su vaikiukais daugiau pabūti. Bet taip, žinoma, visada bus mamų, kurioms karjera daug svarbiau, bet juk jei joms gerai, tai visuomenei juo labiau turėtų būti gerai.

Jungtinėje Karalystėje daugiau lengvatų mamoms, norinčioms grįžti į darbą.

– Studijavote ir gyvenote Jungtinėje Karalystėje, kaip jums sekėsi ne tik integruotis, bet ir pradėti dirbti sau?

– Turbūt sunkiausia buvo tai, kad kai atvykau į Jungtinę Karalystę, turėjau pradėti nuo žemų, nekvalifikuotų pareigų.

Mane tai labai vargino, todėl greitai sugalvojau mokytis ir ieškoti geresnio darbo. Visa laimė, esu užsispyrusi, nepasiduodanti, darbšti, todėl tiek darbo aplinkoje, tiek akademinėje greitai įpratau. Manau, iš esmės man puikiai sekėsi, mane vertino tiek darbdaviai, tiek klientai, kai jau sukūriau verslą. Visada kirbėjo mintis, kad gali sunkiau sektis kurti verslą, nes esu lietuvė, tačiau galiausiai tai netapo kliūtimi, veikiau tai buvo mane ribojantis įsitikinimas.

– Jei palygintumėte Lietuvą ir Jungtinę Karalystę, kaip šiose šalyse skiriasi moterų gyvenimas bei vaidmenys?

– Esminių skirtumų nepastebėjau, gal tik norėtųsi kad britės labiau pasitemptų, puoštųsi. Joms trūksta moteriškumo. Iš patirties galiu pasakyti, kad Jungtinėje Karalystėje daugiau lengvatų mamoms, norinčioms grįžti į darbą. Jos gali dirbti lankstesniu grafiku. Lietuvoje to dar labai trūksta.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis