Moteris tikina, jog skandalingasis politikas apleido šeimą – beveik nesirodo namuose, nepadeda tvarkyti buitinių reikalų, nesirūpina vaikais. Viešumoje pasirodė svarstymų, jog P.Gražulis gali turėti kitą moterį. Skyrybų prašyme teismui daug vietos skirta ir turto reikalams. Nurodoma, jog P.Gražulis nesirūpina atžalų mokslais, nemoka bendros paskolos, o R.Gražulienės advokatės Kristinos Česnauskienės teigimu, Gražulių šeima per tarpininkus valdo kelis nekilnojamo turto objektus, kurie taip pat turės būti padalinti. P.Gražulis sutiko atsakyti į 15min.lt klausimus.
– Kaip gyvenate, Petrai?
– Vasara, atrodo, turėtų būti ramesnis laikas, bet mano asmeninis gyvenimas įtemptas. Dar šiandien lankiausi pas medikus dėl policijos padarytų sumušimų, bet išvados bus tik kitą savaitę.
– Policijos veiksmus seksualinių mažumų eitynių metu apskundėte Vidaus reikalų ministerijai, kuri sudarė komisiją įvykiui tirti. Ministerijai vadovauja jūsų partietis Dailis Barakauskas. Ar įmanomas objektyvus tyrimas?
– O kur man kreiptis? Tyrimą buvo pradėjęs Vilniaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas. Manau, kad šitoje situacijoje Kęstučio Lančinsko, kuris pats nurodinėjo pareigūnams, vadovaujama tarnyba negalės objektyviai ištirti įvykio. Taip pat kreipiausi į Generalinę prokuratūrą.
– Ar nebijote, jog dėl jūsų kolegos bus apkaltinti interesų painiojimu ir spaudimu teisėsaugai?
Kai buvau sulaikytas, tai vidaus reikalų ministras net nepasidomėjo, kaip man sekasi, o aplinkos ministras Valentinas Mazuronis iš karto apsilankė komisariate ir pasakė – „kol neišleisite Gražulio, aš neišeisiu“.
– Kai buvau sulaikytas, tai vidaus reikalų ministras net nepasidomėjo, kaip man sekasi, o aplinkos ministras Valentinas Mazuronis iš karto apsilankė komisariate ir pasakė – „kol neišleisite Gražulio, aš neišeisiu“.
– Jūsų byloje tiek daug pavardžių ir asmeniškumų. Ministrai stoja jūsų ginti. Seimo nariai ragina atsistatydinti policijos vadovus. Jūs pats pareiškėte, kad Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Kęstutis Lančinskas jaučia jums asmeninę neapykantą. Kodėl?
– Nežinau iš kur tokia K.Lančinsko neapykanta. Gal jis prijaučia gėjams. Mano pažiūros yra priešingos.
– Garsėjate kaip nuožmus kovotojas su seksualinėmis mažumomis. Kas atsitiktų, jei vienas iš jūsų vaikų praneštų, jog yra homoseksualus?
– Tai man, kaip tėvui, būtų smūgis, bet savo vaiką mylėčiau taip pat, kaip ir dabar myliu. Žiūrėčiau į jį kaip į tikrai nelaimingą savo sūnų ar dukrą ir ieškočiau būdų, kaip jam padėt. Yra ne vienas žmogus, grįžęs į normalų gyvenimą.
– Žiniasklaida jau pranešė apie jūsų skyrybas su žmona Raminta. Kodėl nepavyko išsaugoti šeimos?
– Skyrybų iniciatyvą parodė žmona. Tikiuosi, kad mes rasim bendrą sprendimą ir išsiskirsime taikos sutartimi. Jei nepavyktų – turto dalybų klausimas spręsis teisme.
Žmona nurodė, kad aš labai retai būnu šeimoje. Ir tai tiesa. Mano rinkiminė apygarda yra Klaipėdos rajone. Kita priežastis, kad šeimai trūko finansinio išlaikymo. Bet su tuo jokiu būdu nesutinku. Tai didelis melas.
– Kalbama, kad šeimą norite išlaikyti ne dėl didelės meilės, o dėl bendro turto?
– Dėl turto, mano pozicija – jį palikti vaikams. Bet pamatysim, kaip čia bus.
Petras Gražulis |
– Ar susitaikyti ir gyventi toliau galimybių neliko?
– Žmona labai kategoriškai pasisakė ir teismo paprašė neskirti susitaikymui laiko. Manau, kad skyrybos neišvengiamos. Tai – šeimos tragedija. Santuoką reikėjo išlaikyti. Tačiau tik žmonos nekaltinu. Niekada nebūna tik viena pusė teisi. Galbūt kaltas ir mano charakteris. Gal kartais pasakydavau griežtesnį žodį. Šeimos be dūmų nebūna.
– Kalbama, jog skyrybos vyksta dėl kitos moters. Paklausiu tiesiai šviesiai – ar turite meilužę? Galbūt galvojate kurti naują šeimą?
Tokiam amžiui galvoti apie kitas moteris jau ne laikas. Turiu keturis vaikus. Su jais bendrauju ir naujos šeimos kurti neplanuoju.
– Tikrai ne. Tokiam amžiuje galvoti apie kitas moteris jau ne laikas. Turiu keturis vaikus. Su jais bendrauju ir naujos šeimos kurti neplanuoju.
– Jūs garsėjate savo aštriu būdu. Matyt, vaikams nėra paprasta gyventi turint tokį tėvą?
– Dabar vaikai didesni, tačiau kai buvo mažesni, labai skaudžiai reaguodavo į žiniasklaidoje pasirodančią informaciją. Aš prie neigiamo dėmesio jau esu pripratęs, bet jiems daug sunkiau.
Turiu dvi dukras ir du sūnus. Vienas sūnus dirba užsienyje, Anglijoje studijuoja ir viena iš dukrų. Kita studijuoja Kaune mediciną, o jauniausias sūnus eina į mokyklą.
– Jūsų žmona minėjo, kad labai retai būdavote šeimoje. Gal išsiskyrus nieko nepasikeis, o jums taip ir liks ateinančio tėvo vaidmuo?
– Esu politikoje, todėl bendro gyvenimo yra mažiau. Kartu pragyvenome 24 metus. Galima sakyti, kad toks vaidmuo ir buvo. Tikrai vaikams skirdavau labai mažai dėmesio. Dabar galiu sakyti – per mažai. Turiu tai pripažinti.
– Kokį turtą valdote ir ar lengva bus jį pasidalinti?
– Yra biuras ir namas. Šį turtą ir dalinsimės. Žmona norėtų, kad namas liktų jai. Aš tam neprieštarauju. O Gargžduose įsikūręs biuras, kuriame yra ir partijos būstinė, greičiausiai, liks man.
– Kalbama ir apie jums priklausančią šaldytų maisto produktų prekyba ir leidyba užsiimančią įmonę „Judex“. Bendrovei vadovauja jūsų žmona. Ar šis verslas taip pat bus padalintas?
– Neturiu nei vienos akcijos. Nei aš, nei mano žmona. Ji ten ilgai dirba. Dažnai apsilankydavau įmonėje. Spaustuvėje spausdinausi reklaminius bukletus. Pajuokaudavau, kad žmona mano, tai ir verslas mano. Gal todėl ir prilipo. Šis verslas man nepriklauso.
– Prieš kelias dienas į Seimo Procedūrų ir etikos komisiją kreipėsi policijos pareigūnai, prašydami įvertinti jūsų elgesį. Jūs pats esate šios komisijos narys. Ar neplanuojate trauktis iš šių pareigų?
Politika gadina sveikatą. Vis dažniau galvoju apie pasitraukimą iš politikos. Ypač, kai matau tokį puolimą.
– Žinote, kai pradėjau dirbti komisijoje, buvo dažnai sakoma, kad teisiu žmones. Tikrai nei vieno nesu nuteisęs. Kiek buvo Seimo nariams bandoma atimti imunitetą: Sacharukui, Karaliui, Vareikiui, Uspaskichui, Venckienei. Aš nei vieną kartą nebalsavau, kad būtų atimtas mandatas. Nei prieš vieną nekėliau rankos. Ar aš toks be nuodėmės žmogus, kad prieš kitą kelčiau ranką?
Šiuo metu pradėjau svarstyti, ką galiu pasiekti politikoje? Įstatymų vienas pakeisti negaliu. Reikia daugumos. O ant tavęs ridenamos visos bačkos. Tai yra baisu. Politika gadina sveikatą. Vis dažniau galvoju apie pasitraukimą iš politikos. Ypač, kai matau tokį puolimą.
– Sako, kad politika – tai įtaka, turtas, pagarba. Daugelis svajoja tapti Seimo nariais. Ar nebūtų gaila tai prarasti?
– Politiko darbas yra pats nedėkingiausias. Žmonės ateina su problemomis, tikisi pagalbos, o tu nieko negali pakeisti. Yra ir finansinis klausimas. Žmonėms atsitinka gyvenime bėdos ar kokie bendruomenių renginiai organizuojami, dažnai prašo finansinės paramos. O atsisakyti labai sunku. Pakalbėkite su kitais Seimo nariais, kiek jie savo atlyginimo išdalina.
Petras Gražulis |
– Ką darytumėte, jei pasitrauktumėte?
Man verslas įdomus ne tik tuo, kad galima uždirbti pinigus. Tai kūryba. Manau, ir dabar būčiau neblogas verslininkas.
– Iki politikos buvau verslininkas. Neblogai sekėsi. Man verslas įdomus ne tik tuo, kad galima uždirbti pinigus. Tai kūryba. Manau, ir dabar būčiau neblogas verslininkas.
– Jei jūsų gyvenime nebūtų politikos, gal ir su šeima santykiai būtų kitokie? Ką darytumėte, jei galėtume pradėti iš naujo?
– Žinau, kad pradėti iš naujo jau nepavyks, bet tikrai daugiau laiko skirčiau šeimai. Ypač vaikams. Tėvo neturėjimas yra didžiulė žaizda šeimai. Aš pats tėvo lyg ir neturėjau. Jis dirbo kolūkio pirmininku, buvo labai stropus. Jis išeidavo anksti, kai mes dar miegodavome, ir grįždavo vėlai, kai mes jau miegodavome. Bet jam išsaugojau didžiulę pagarbą.
– Nors tėvas vadovavo kolūkiui, bet jūsų šeima buvo religinga?
– Esu iš labai religingos šeimos. Turėjau tris brolius. Vienas jau miręs. Kiti du tapo kunigais. Vienas dirba Čikagoje, kitas Rumšiškėse.
– Kaip jie vertina jūsų šeimos iširimą?
– Jie į mano gyvenimą nesikiša, nes žino daugiau ir supranta, kad nelabai čia ką pakeisi.