Aukcione bus parduodami seniausi pasaulyje kalėdiniai atvirukai

„Sotheby's“ aukcione bus parduodami seniausiais pasaulyje laikomi trys kalėdiniai atvirukai, rašo britų dienraštis „The Daily Mirror“. Atvirukus tikimasi parduoti už 4500–10 000 svarų sterlingų.
Kalėdų atvirukas
Kalėdų atvirukas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Atvirukai priklausė velioniui amerikiečių verslininkui Džokui Eliotui (Jock Elliott). Verslininko šeimyniškiai nusprendė atvirukus parduoti aukcione, kuris įvyks penktadienį Niujorke.

Parduodami atvirukai pagaminti Londone 1843 metais. Jie buvo atspausdinti nedideliu tiražu ir nuspalvinti rankomis. Manoma, kad iki šių dienų išliko tik 18 tokių atvirukų. Ant dviejų parduodamų atvirukų pavaizduotos Kalėdas prie stalo švenčiančios šeimos, o ant trečiojo – kalėdinio koncerto fragmentas. Ant atvirukų taip pat atspausdinti kalėdiniai sveikinimai.

„Tuo metu atvirukai buvo labai brangūs. Negalima sakyti, kad jie buvo paklausūs. Tradicija siųsti kalėdinius atvirukus kilo šiek tiek vėliau“, – sako aukciono namų atstovas.

Verta paminėti, kad vienas atvirukas iš tūkstančio 1843 metų atvirukų tiražo 2007 metais buvo parduota už 16 tūkst. JAV dolerių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Žemės ūkyje vis labiau įsitvirtina biostimuliatoriai: kaip jie veikia?
Reklama
Ne tik šviežios ir kokybiškos, bet ir tvaresnės: kaip „Lidl“ užtikrina, kad pirmosios pavasario derliaus vaisiai ir daržovės būtų draugiškos aplinkai?
Smurtas artimoje aplinkoje: kaip padėti nukentėjusiems, nesukeliant daugiau žalos?
Reklama
Testas: spręsk ir laimėk 300 eur vertės elektrinį dantų šepetėlį!