„Trakiško piliakalnio viršutiniame sluoksnyje radome medinę skrynią, į kurią buvo sudėti sudegę kaulai ir išskirtinės ritualinės dovanos, suvyniotos į auksu apaustą audinį“, – sakė Diana Gergorova naujienų agentūrai AFP.
Netoli Sveštarų gyvenvietės rastame lobyje yra auksinė tiara su išraižytomis liūto ir kitų gyvūnų galvomis, apyrankės, žiedas ir auksinė žirgo puošmena. Visa tai iškasta per naktį, sakė archeologė.
Manoma, kad šie daiktai galėjo priklausyti trakiškai getų genčiai, kuri garsėjo savo auksakaliais ir apsigyveno nuo Kaukazo iki pietvakarių Europos nusidriekusioje teritorijoje, ir kurią iki šiol gaubia paslapties šydas.
Getų gentis šiame regione gyveno nuo antrojo tūkstantmečio pr.Kr. iki 3-iojo mūsų eros šimtmečio. 1982 metas Sveštaruose rasta įspūdinga kapavietė įtraukta tarp UNESCO saugumo pasaulio paveldo objektų.
D.Gergorova ir jos kolegos per archeologinius kasinėjimus nuo 1992 iki 1996 metų šioje vietovėje rado kapą su dviem dorėninio stiliaus kolonomis, arklio griaučius ir medį, kuris pagal genties laidojimo papročius buvo palaidotas kartu su mirusiuoju.