Dėl apleistų Šėtijų ir Mikytų piliakalnių vietiniams gėda, bet valdžiai yra svarbesnių dalykų

Kelias iš Kauno į Šakius – vienas gražiausių Lietuvoje. Juo kasdien rieda daugybė turistų. Ne vienas jų bando pakeliui aplankyti ir piliakalnius, nuo kurių turėtų atsiverti nuostabi Nemuno slėnio panorama. Tačiau turistams tenka nusivilti. Nors palei didžiausią Lietuvos upę vienas po kito išsirikiavę Šėtijų ir Mikytų piliakalniai pažymėti kaip lankytinos vietos, pačių piliakalnių surasti beveik neįmanoma – šitaip jie užžėlę ir apleisti.

Netvarkys bent penkmetį

Seniūnijos neprašyta piliakalnių tvarkyti Šakių savivaldybė neskuba. Ji taip pat tvirtina, kad turi svarbesnių darbų ir pinigų šiems piliakalniams sutvarkyti kol kas visai neturi.

Šakių savivaldybės Kultūros ir turizmo skyriaus vedėja Augenija Julė Kasparevičienė tikino, kad šie piliakalniai – ne prioritetas.

„Šakių savivaldybėje yra labai daug lankytinų objektų ir tikrai daug turime rūpesčių. Tuo tarpu piliakalnius tvarkyti yra labai brangu. Kol kas dėl Šėtijų ir Mikytų piliakalnių tvarkymo mes nieko neturime ir neplanuojame artimiausiu metu. Turime užbaigti kitų prioritetinių piliakalnių tvarkymą. Ką tik užbaigėme Žemosios Panemunės piliakalnio tvarkymą, kitur turime slinkimo problemų, todėl šių dviejų kol kas neplanuojame“, – pripažino pašnekovė.

Ji tikino suprantanti gyventojų pasipiktinimą, tačiau pabrėžė, kad piliakalniams sutvarkyti reikia labai daug lėšų ir daug darbo.

„Galbūt kada nors jie bus sutvarkyti, jie laukia savo eilės, tačiau šiuo metu jų tvarkymo planuose nėra“, – teigė A.J.Kasparevičienė. Paklausta, kokį laikotarpį turi galvoje sakydama „šiuo metu“, pašnekovė sakė, kad kalba apie mažiausiai penkerius metus.

Inspektorius: žolę nupjauti tikrai galima

Tuo tarpu Kultūros paveldo departamento Marijampolės skyriaus vyriausiasis valstybinis inspektorius Ramūnas Kryžanauskas tokiu seniūno požiūriu stebisi.

Ten tik krūmokšniai ir kelios pušelės. Su geru trimeriu galima išpjauti. Kiti seniūnai patys sutvarko net savo rankomis, – sako R.Kryžanauskas.

„Kitų seniūnijų seniūnai visaip kitaip galvoja ir žiūri. Mikytų piliakalnio šlaitus ir aikštelę visai paprasta sutvarkyti. Ten tik krūmokšniai ir kelios pušelės. Su geru trimeriu galima išpjauti. Kiti seniūnai patys sutvarko net savo rankomis“, – sakė inspektorius.

Pasak jo, nupjauti žolę ir menkaverčius medžius seniūnija tikrai galėtų atsiųsti viešuosius darbus dirbančius piliečius. 

„Seniūnas tikrai galėtų savo iniciatyva kažką padaryti. Yra gi seniūnijoje tų viešųjų darbų programų. Atsiųstų ir padarytų“, – teigia R.Kryžanauskas.

Pareikalaus tvarkos

R.Kryžanauskas nemato problemų, jei apleistus piliakalnius pasiryžtų aptvarkyti ir talkon stoję vietos gyventojai. Pasak jo, Kultūros paveldo departamentas niekada nebaudė gyventojų už piliakalnių tvarkymą. Jis pripažino, kad tinklinio aikštelę ant Mikytų piliakalnio įrengęs gyventojas buvo įspėtas, nes tai daryti saugomoje teritorijoje tikrai nevalia, nes tai įstatymo pažeidimas. Tačiau net ir tuomet, pasak pašnekovo, buvo reaguota geranoriškai.

„Gal urėdija galėjo bausti, nes Šėtijų piliakalnis – miško paskirties žemė, tačiau tuomet reiktų kreiptis į mus, pagelbėsime susitarti. Jie mano, kad mišką saugoti reikia, o mes – kad ne. Norėtume bent regyklą padaryti“, – sakė R.Kryžanauskas.

Pasak jo, pernai pavyko susitarti, kad žolė ir aiktelė ant šio piliakalnio Joninių šventei būtų sutvarkyta, tačiau dabar takai vėl užžėlė.

R.Kryžanauskas pažadėjo kitą savaitę dėl Šėtijų ir Mikytų piliakalnių sutvarkymo raštu  kreiptis į Šakių rajono administracijos direktorių ir pareikalauti imtis darbų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis