Šio filmo ašis – pagrindinis herojus, Lietuvos žydas Dannielis Chanochas. Autentiškus išgyvenimus filme papasakojęs vyras dalyvaus „Picos Aušvice“ peržiūrose Lietuvoje.
Netrukus 75-metį švęsiančio D.Chanocho šaknys giliai susijusios su Lietuva ir Kaunu. Jis gimė ir vaikystę praleido Rotušės aikštės 13-ajame name (šiuo metu jame įrengtas viešbutis, kuriame į Kauną atvykęs D.Chanochas ir apsistos – red.). Tačiau vos spėjusio pajusti meilę mokslui gimnazisto nerūpestingą gyvenimą nutraukė prasidėjęs II pasaulinis karas.
Sunku patikėti, tačiau D.Chanochui vaikystėje teko pabuvoti net 5 koncentracijos stovyklose. Galutine stotele tapo Aušvicas. Į jį, šiuo metu Izraelyje gyvenantis Lietuvos žydas grįžo su filmo „Pica Aušvice“ kūrybine grupe ir pasinėrė į prisiminimus. Kelionėje D.Chanochą lydėjo du jo vaikai.
Pasak paties D.Chanocho, jam svarbu, kad dabartinė visuomenė žinotų tikrąją holokausto istoriją.
Režisierius M.Zimermanas, užfiksavęs chaotišką, kartais skaudžią, kartais groteskiškai juokingą D.Chanocho ir visų ištremtų žydų istoriją, autentiškose vietose tiki, kad ateityje jam pavyks sukurti daugiau filmų, nagrinėjančių holokausto temą.