Istorikas prašo Rusijos Tyrimų komitetą patikrinti, ar Vladimiro Lenino veikaluose nėra ekstremizmo

Vienas Rusijos mokslų akademijos darbuotojas kreipėsi į šalies Tyrimų komiteto pirmininką Aleksandrą Bastrykiną, prašydamas atlikti bolševikų revoliucijos lyderio ir SSRS kūrėjo Vladimiro Lenino veikalų ekspertizę ir nustatyti, ar juose nėra ekstremizmo.
Leninas
Leninas / Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr.
Temos: 1 Leninizmas

„Leninizmo kertinis akmuo ... kelti socialinę nesantaiką ir skleisti žmonių nevisavertiškumo pagal jų socialinės priklausomybės požymį idėją. Leninizmas yra leistinumo naudoti kraštutines priemones norimam efektui gauti ideologija“, – sakoma akademikas Vladimiro Lavrovo kreipimesi, kurio tekstą gavo penktadienį agentūra „Interfax“.

Rusijos istorijos instituto vyriausiojo mokslo darbuotojo nuomone, V.Lenino propaguoti „socialinis rasizmas ir genocidas“ pasireiškė nusikaltimais, kurie „neturi senaties termino“.

V.Lavrovas mano, kad V.Leninas ne tik viešai pateisino terorizmą, bet ir vadovavo konkrečiai teroristinei veiklai ir kūrė partizaninio karo metodus – pavyzdžiui, „steigė baisias koncentracijos stovyklas ir vykdė raudonojo teroro , t. y. valstybinio terorizmo politiką“.

Kreipimosi autorius pažymi, kad bolševikų vado pilnas raštų leidimas iš tikrųjų nėra išsamus, nes, jo nuomone, V.Lenino sekėjai pabijojo paskelbti kai kuriuos atvirai teroristinius dokumentus.

Mokslininkas mano, kad V.Lenino veikalai „ugdo kartą naują kairuolių, ekstremistų, pasirengusių ir trokštančių išprovokuoti kraujo liejimą“.

Kaip ekstremizmo, kuriam taikytini keli baudžiamieji straipsniai, pavyzdžius V.Lavrovas pateikia 28 ištraukas iš sovietinės valstybės įkūrėjo raštų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis