Vis dėlto daugelis šiandien naudojamų technologijų buvo tiesioginės karinių programų pasekmės arba atsirado iš jų.
Ir Pirmasis, ir Antrasis pasaulinis pasaulis karas paspartino technologinę plėtrą visame pasaulyje, dažnai pagrįstą poreikiu nugalėti priešą.
Pažvelkime į dešimtmetį po Pirmojo pasaulinio karo pabaigos, kad sužinotume, kokie išradimai suformavo mūsų gyvenimą. Štai keletas įtakingiausių ir įdomiausių 1920-ųjų naujovių.
1. Vandens slidės
Trečiajame dvidešimtmetyje turtingi nuotykių ieškotojai išrado naujų būdų pramogauti. 1922 m. Ralpho Samuelsono sukurtos vandens slidės, kurios prasidėjo tik nuo lentų poros ir drabužių virvės, išsivystė į aktyvų laisvalaikio leidimo būdą ir paplūdimio sporto šaką.
2. Buldozeris
Buldozeris yra itin svarbus įrankis civilinės inžinerijos pasaulyje – statybose jis naudojamas visame pasaulyje. 1923 m. mašiną sukūrė JAV išradėjai Jamesas Cummingsas ir J.Earlas McLeodas.
Iš pradžių ją sudarė dideli ašmenys, kuriuos buvo galima pritvirtinti prie traktoriaus priekio. Šis paprastas, bet sumanus tvirtinimas iš pradžių buvo naudojamas kasant kanalus. 1925 m. išradimas buvo užpatentuotas kaip „traktoriaus priedas“.
3. Galvos atrama
Ši 1920-ųjų technologija padarė automobilius kur kas patogesnius ir saugesnius. Sugalvotas Benjamino Katzo 1921 m., galvos atramos iš karto plačiai išpopuliarėjo dėl patogumo ir papildomo saugumo, kurį jos pasiūlė vairuotojams, todėl 1969 m. JAV Nacionalinė greitkelių eismo saugumo administracija įpareigojo automobilių gamintojus montuoti galvos atramas į visus naujus automobilius.
4. Kabrioletas
Nors kabrioletas nebuvo visiškai naujas išradimas, tačiau Benas P.Ellerbeckas 1922 m. sukūrė pirmą praktišką ir suskleidžiamą rankinę kieto stogo sistemą. Prancūzas Georgesas Paulinas 1934 m. šią sistemą patobulino iki elektrinės.
5. Šviesoforas
„Pirmojo elektrinio eismo signalo“ nuopelnas paprastai tenka Jamesui Hoge'ui. Jo projektu paremta sistema buvo įdiegta 1914 m. rugpjūčio 5 d. Klivlande. Signalas turėjo pakaitomis šviečiančius žodžius „sustoti“ ir „judėti“.
Williamas Ghiglieris iš San Francisko 1917 metais užpatentavo pirmąjį automatinį eismo signalą, kuris naudojo raudoną ir žalią šviesą.
Tada 1920 m. Williamo Pottsas, Detroito policijos pareigūnas, sukūrė kelias automatines šviesoforų sistemas, įskaitant pirmąjį trijų spalvų signalą, kuris pridėjo geltoną perspėjimo signalą.
6. Momentinis fotoaparatas
Nuo pat sukūrimo momentinė kamera bėgant metams nuolat tobulėjo, atkreipdama kiekvienos kartos dėmesį. Nors pirmoji komerciškai perspektyvi momentinė kamera pasirodė rinkoje tik 1948 m., pirmąją momentinę kamerą iš tikrųjų sukūrė Samuelis Shlafrockas dar 1923 m.
7. Sūrainis
Kai kurie teigia, kad pirmąjį sūrio mėsainį 1926 m. pagamino Lionelis Sternbergeris, kiti teigia, kad jis pasirodė anksčiau.
Nepaisant to, bendra sūrainio mintis išliko ta pati – paprastai jį sudaro čederio sūris, jautienos paplotėlis, salotos, svogūnas, marinuotas agurkėlis, majonezas ir kečupas.
8. Aukštimatis
Aukštimatis arba altimetras yra prietaisas, matuojantis atstumą tarp orlaivio ir žemės tiesiai po juo. Šią technologiją sukūrė Lloydas Espenschiedas. 1924 m. jis užpatentavo susidūrimų vengimo sistemą traukiniams, kurie naudojo atspindėtas radijo bangas, o vėliau pritaikė panašias technologijas, kad sukurtų altimetrą lėktuvams. Šis įrenginys buvo revoliucinis, nes ankstesni prietaisai galėjo matuoti tik atstumus tarp orlaivio ir iš anksto nustatyto jūros lygio.
9. Penicilinas
Penicilinas laikomas vienu svarbiausių 1920-ųjų atradimų. Pirmą kartą jį nustatė Londono Šv. Marijos ligoninės bakteriologijos profesorius seras Aleksandras Flemingas, o Oksfordo universiteto mokslininkai jį sukūrė kaip vaistą. 1942 m. penicilinu buvo sėkmingai išgydytas pirmasis pacientas. Penicilinas buvo pirmasis vaistas, sukurtas bakterijoms naikinti.
10. Skysto kuro raketa
Pati pirmoji skystojo kuro raketa buvo paleista Roberto Hutchingo Goddardo 1926 m., JAV. Ji buvo sukurta kaip Pirmojo pasaulinio karo skystojo kuro raketų tyrimų dalis. Goddardas iš viso turėjo 214 raketos patentus. Šis 1920-ųjų išradimas suformavo šiuolaikinę astronautiką.