„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Kernavėje – istorijos ir archeologijos šventė

Kernavėje penktadienį, liepos 8 d., prasideda 13-asis tarptautinis eksperimentinės archeologijos festivalis „Gyvosios archeologijos dienos Kernavėje“. Visą savaitgalį iki sekmadienio senojoje Lietuvos sostinėje vyksiantis renginys tradiciškai skirtas paminėti Mindaugo karūnavimo dienai.
Festivalis „Gyvosios archeologijos dienos Kernavėje“ šiemet bus surengtas tryliktąjį kartą.
Festivalis „Gyvosios archeologijos dienos Kernavėje“ šiemet bus surengtas tryliktąjį kartą. / BFL/Karolio Kavolėlio nuotr.

Pilies kalno piliakalnyje ir Pajautos slėnyje įsikurs Lietuvos, Latvijos, Baltarusijos, Lenkijos, Rusijos, Vokietijos, Vengrijos eksperimentinės archeologijos meistrai. Jie parodys ir papasakos, kaip buvo gaminami titnaginiai, kauliniai ir geležiniai įrankiai, kalami ginklai, lipdomi ir žiedžiami puodai, statomi būstai, gaminamas maistas.

Festivalio svečiai galės patys pabandyti senoviniu būdu užkurti ugnį, nulipdyti puodą, paskanauti archajiškų valgių ar iššauti iš lanko. Akmens amžiaus gyvenvietėje gyvosios archeologijos meistrai, vilkintys rekonstruotais Narvos ir Pamarių kultūrų ir ankstyvojo bronzos amžiaus kostiumais, atkurs akmens amžiaus žmonių aplinką. Neolitiniame būste bus audžiami ir pinami drabužiai, lipdomi ir dekoruojami moliniai indai.

Šalia darbuosis akmens amžiaus medžiotojai, akmeninių ir titnaginių įrankių, lankų gamintojai, o greta jų įsikurs jau ankstyvųjų viduramžių gyventojai, kurie pristatys amatus bei kasdieninį gyvenimą. Šiemet pirmą kartą bus pristatoma pelenų muilo gamyba, vilnos vėlimas, archajiška popieriaus gamybą ir knygų iliustravimas, senoji heraldika bei skydų dekoravimas.

Iš arčiau – ne tik Vengrijos klajokliai

Savo ankstyvojo valstybės formavimosi laikotarpio amatų ir kasdieninio gyvenimo būdą demonstruos vengrai, jie parodys ir senovės Vengrijos klajoklių gyvenseną. Juvelyrai iš Sankt Peterburgo pirmą kartą pristatys Šiaurės Vakarų Rusijos bei Skandinavijos kraštų juvelyrinius dirbinius, kostiumo dekoravimą, medžio apdirbimą. Latviai demonstruos senovės latgalių, žiemgalių ir lyvių kostiumus.

Gyvosios archeologijos dienose tradiciškai bus rengiamos riterių kovos, skambės senovinė muzika. Ją atliks ansamblis iš Latvijos „Auli“ bei Lietuvos atstovai „Žalvarinis“ ir „Marga muzika“. Renginio metu bus demonstruojama ir senovės muzikos instrumentų gamyba, aidės būgnų, dūdmaišių, ragų, kanklių, dambrelių bei kitų archajiškų muzikos instrumentų garsai. Taip pat vyks žemaitukų parodomoji programa, šaudymo iš lankų varžybos.

Žiniomis pasidalins archeologas A.Luchtanas

Viduramžių miesto aikštėje lankytojai sutiks klajojančius muzikantus, iš svetur atvykusius pirklius, valkatas ir klajūnus. Aikštėje vyks viduramžių teismai, darbuosis budeliai, ilgametis senosios Kernavės tyrinėtojas archeologas Aleksejus Luchtanas papasakos apie viduramžių miesto istoriją, kasdienį miestiečių gyvenimą, pristatys to laikotarpio moters kostiumą. Profesionalūs archeologiniai tyrinėjimai Kernavėje vykdomi nuo 1979 metų. Ši vietovė įtraukta į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.

Visą festivalio „Gyvosios archeologijos dienos Kernavėje“ programą rasite paspaudę čia.

Siūlome pasižiūrėti ankstesniais metais vykusio festivalio vaizdo medžiagą:

VIDEO: Eksperimentinės archeologijos festivalis "Gyvosios archeologijos dienos Kernavėje"

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs