Ukmergės turizmo ir verslo informacijos centro direktorė Lina Baublienė dalijasi su 15min.lt nuotraukomis iš tarpukario – jos liudija, kad jau tuomet Ukmergės rajonas buvo populiarus tarp vandens sportininkų.
Pradžią vandens sportui Ukmergėje davė 1922 metais pastatyta (ir iki septintojo dešimtmečio pradžios egzistavusi) užtvanka Šventosios upėje. Žmonės galėjo buriuoti, ji paskatino ir Ukmergės skautų atsiradimą 1923 metais.
Skautų bendruomenė augo taip greitai, kad atsirado net 5 skautų grupės – skautų, skaučių, vandens skautų, skautų vyčių, vilkiukų ir paukštyčių.
Jūrų skautai Šventosios upėje, prie buvusio Daveikio malūno-elektrinės turėjo savo jachtą, kurioje tilpdavo apie penkiasdešimt žmonių, taip pat valčių. Jachta ir valtimis žmonės buvo plukdomi į tradicines skautų gegužinių vietas.
2013 metais skautai atgimė – Ukmergėje įsikūrė jūrų skautai, kurie susitinka kas savaitę Pabaiske, o kai šilta – prie Žirnajų ežero. Jis, tiesa, nėra itin patogus skautų veiklai, mat beveik visa teritorija aplink ežerą yra privatizuota ir iki vandens kiti gali ateiti vienu vieninteliu taku.
Apskritai vandens sportui Ukmergės rajonas yra itin patrauklus. Aplink Ukmergę nedideliu atstumu išsidėstę įvairūs miestai ir kaimai su patogiais priėjimais prie vandens, ir ten kiekvienas gali pradėti vaizdingą kelionę Ukmergės rajono vandenimis.
Vien Ukmergėje yra per 200 baidarių, siūlomos ir kelionės plaustais, pavyzdžiui, maršrutu Ukmergė-Vepriai.
Šį savaitgalį Ukmergėje vyks trečioji kasmetinė Pabaisko regata, apie kurią 15min.lt jau rašė. Skaičiuojama, kad varžytis įvairiu vandens transportu bandys iki 300 dalyvių, o 50 žiūrovų bus sudaryta galimybė stebėti varžybas iš vandens.
Pabaisko regatoje žiūrovai išvys 20 burinių laivų, 8 kanojas, 10 baidarių, 12 metų ilgio laiką „Kapitonas Gikas“, laimę „Laumė“ ir t.t.