Pasak istoriko, Lietuvos valdovai nepelnytai tituluojami tik kunigaikščiais, o rašto darbus apie savo šalies istoriją rašantys NATO valstybių karo akademijose studijuojantys Lietuvos karininkai dažnai lieka nesuprasti, nes Europoje kunigaikščio titulas turi kitą prasmę, rašo dienraštis „Lietuvos žinios“.
„Tada jų klausia: „Jei Lietuva buvo kunigaikštystė, tai kam pavaldi? Kam būdavo pavaldus jūsų didysis kunigaikštis?“ Atsakymas, kad didysis kunigaikštis niekam nebuvo pavaldus, europiečiams kelia šypseną. Karališkų šalių NATO karininkai teigia, esą Europoje taip nebuvo“, – dienraštis cituoja K.Zikarą.
Kaip „Lietuvos žinioms“ teigė K.Zikaras, jei istorikai sutars ir prieis prie galutinės išvados, kad XIII–XIV amžių Lietuvos valdovus vis dėlto reikia vadinti karaliais, tai būtų rimtas pretekstas svarstymams, ar Lietuvos didžiųjų kunigaikščių vardais pavadintų kariuomenės batalionų nepervadinti karalių vardais.
Daugelis Lietuvos kariuomenės batalionų pavadinta didžiųjų kunigaikščių – Gedimino, Algirdo, Butigeidžio, Kęstučio, Vytauto Didžiojo, Vaidoto – vardais, o karaliaus Mindaugo vardu pavadintas Karaliaus Mindaugo motorizuotasis pėstininkų batalionas.