„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Nyderlandai atsiprašė už kolonijinių laikų žudymus Indonezijoje

Nyderlandai, norėdami užversti sunkų skyrių dėl savo buvusios kolonijos Indonezijos, ketvirtadienį viešai atsiprašė už supaprastinto proceso egzekucijas, kurias olandų armija vykdė 5-ajame dešimtmetyje.
Nyderlandų ambasadorius Indonezijoje Tjeerdas De Zwaanas (kairėje)
Nyderlandų ambasadorius Indonezijoje Tjeerdas De Zwaanas (kairėje) / AFP/„Scanpix“ nuotr.

„Nyderlandų vyriausybės vardu atsiprašau už šiuos ekscesus“, – per ceremoniją Nyderlandų ambasadoje Džakartoje sakė Nyderlandų ambasadorius Indonezijoje Tjeerdas De Zwaanas.

„Nyderlandų vyriausybė viliasi, kad šis atsiprašymas padės užversti sunkų skyrių tiems, kurių gyvenimą taip tiesiogiai paveikė smurtiniai ekscesai, vykę nuo 1945 iki 1949 metų“, – sakė jis.

Ambasadorius kalbėjo apie Indonezijos nepriklausomybės karo metus, kai šis didžiulis salynas siekė nusikratyti olandų kolonijinės valdžios.

Anksčiau Haga buvo atsiprašiusi kai kurių aukų artimųjų, bet iki šio niekada nebuvo pareiškusi bendro atsiprašymo už visas supaprastintas egzekucijas.

Praėjusį mėnesį Nyderlandų vyriausybė taip pat paskelbė, kad sumokės po 20 tūkst. eurų nužudytųjų našlėms.

Per ketvirtadienio ceremoniją ypatingas dėmesys buvo skirtas vyrų, nužudytų per brutalią kampaniją Sulavesio saloje centrinėje Indonezijoje, našlėms.

Rugpjūčio mėnesį Nyderlandų vyriausybė išmokėjo kompensacijas 10-čiai moterų, kurių vyrams olandų armija įvykdė egzekucijas per „Pietų Sulavesio kampaniją“ 1946 ir 1947 metais. Ceremonijoje Džakartoje dalyvavo jų vaikai.

Ambasadorius sakė, kad planuoja kitą savaitę nuskristi į Pietų Sulavesio provincijos sostinę Makasarą susitikti su našlėmis, kurioms dabar – 90–100 metų.

Per minimą kampaniją, kuri yra vienas baisiausių Nyderlandų nusikaltimų Indonezijoje, olandų pajėgos tris mėnesius kaimuose vykdė supaprastintas egzekucijas, taip bandydamos užgniaužti pasipriešinimą kolonizavimui.

Kai kas Indonezijoje tvirtina, kad aukų skaičius yra 40 tūkst., bet istorinės studijos parodė, kad aukų yra keli tūkstančiai.

Per nepriklausomybės karą, kuris baigėsi 1949-aisiais, žuvo tūkstančiai indoneziečių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų