Vokiečių atstovams itin padėjo Pagėgių rajono Natkiškių seniūnija, jos seniūnė Vilyta Sirtautienė. Seniūnija parūpino technikos, du darbininkus su kastuvais.
„Tai senos kapinaitės, seniūnija, kiek galėdama jas prižiūrėjo. Pagal senų žmonių liudijimą, prasidėjus Antrajam pasauliniam karui, vos pirmąją dieną čia žuvo 20 vokiečių karių. Žmonės iškasė dvi duobes ir kiekvienoje iš jų palaidojo po 10 kūnų“, - pasakojo seniūnė.
Vienas karys buvo palaidotas su šalmu, prie kito rastas senas fotoaparatas, manoma, kad jis galėjo būti fronto fotografas. Laidojimo vietoje rasti ir kariniai asmens identifikavimo žetonai. Anot V. Sirtautienės,kai kurie jų dar įskaitomi. Ant žetono yra numeris, pirmoji vardo ir pimoji pavardės raidė. Vokiečiai pagal numerius nustatys karių tapatybes.
Pirmadienį į senas kapinaites buvo atvykę istorijos studentai iš Štutgarto, Vokietijos, trečiadienį jie dalyvaus ir perlaidojant karius Klaipėdoje. Vokiečiai įgyvendina savo sumanymą, palaidoti karius trijose vietose – Klaipėdoje, Kaune ir Vilniuje. Šiuo metu karių kapinaitės išsibarsčiusios įvairiuose miesteliuose.