Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Paveldosaugininkai tiria Jurbarko rajone rastą kalaviją

Paveldosaugininkai tiria praėjusią savaitę Jurbarko rajone rastą kalaviją. Manoma, kad jis galėjo būti pagamintas XIII amžiuje.
Archeologai Medvėgalio papėdėje aptiko kūlgrindą
Archeologija / Alvydo Januševičiaus nuotr.

„Žvelgiant iš nuotraukų, tai galėtų būti vienetinis daiktas. (...) Tokio tipo kalavijas yra saugomas Vytauto Didžiojo muziejuje ir dar vienas yra žinomas toks kalavijas, o čia būtų trečiasis“, – BNS sakė Lietuvos nacionalinio muziejaus atstovas ryšiams su žiniasklaida Arminas Šileikis.

Kalavijas rastas Jurbarko rajone. Vietos gyventojas radinį perdavė savivaldybei, o ši kreipėsi į Kultūros paveldo departamento Tauragės skyriaus specialistus. Šiuo metu vertybė perduota saugoti į Vilnių, kur specialistai tirs ginklo amžių, autentiškumą, būklę ir vertę.

„Kilnojamų kultūros vertybių vertinimo taryba įvertins, ar jis turi istorinės, mokslinės, archeologinės, meninės vertės. Iš visko panašu, kad šią vertę jis turės. Tada bus kreiptasi į Kultūros ministeriją dėl muziejaus parinkimo šiam daiktui saugoti“, – BNS sakė departamento Kontrolės skyriaus vyriausioji specialistė Nijolė Vaitiekūnaitė.

Tačiau muziejininkai nerimauja dėl radinio būklės. Pasak Nacionalinio muziejaus archeologų, kalavijas turėtų būti tuojau pat restauruojamas, kad būtų apsaugotas nuo irimo proceso.

Galimybe eksponuoti šį ginklą domisi ir Jurbarko muziejus, ir Nacionalinis muziejus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai