Prof. R.Jankauskas spėlionėmis dalintis nelinkęs. Todėl, jo teigimu, šiuo metu tvirtai pasakyti galima tik tai, kad ant Gedimino kalno tikrai rasti Z.Sierakausko palaikai: „Tikimybė, kad kitas žmogus su žiedu su įrašu „Zygmónt Apolonija 11 Sierpnia / 30 Lipca 1862 r.“, kad kitas Zigmantas su Apolonija susituokė 1862 metais ir buvo pakartas ir užkastas Gedimino kalne, yra nykstamai maža.“
Kitų 16 palaikų identifikavimas vis dar vyksta. Kaip LNM surengtoje paskaitoje kalbėjo R.Jankauskas, turimi istoriniai duomenys rodo, kad iš viso buvo įvykdyta Lukiškių aikštėje 21 egzekucija. Šiuo metu rasti ir ištirti 17 asmenų palaikai.
Identifikavimas vyksta ne vienu keliu. Labai svarbūs duomenys palaidotų asmenų identifikavimui yra teismų bylos, archyviniai duomenys, fotonuotraukos ir piešiniai, amžininkų atsiminimai.
Taip pat ir egzekucijų duomenys: kurie asmenys buvo nušauti, kurie – pakarti, po kiek asmenų per vieną dieną buvo nužudyti ir galbūt palaidoti vienoje kapo duobėje.
Taip pat renkami ir asmenų genealogijos duomenys, čia prof. R.Jankauskas paminėjo K.Kalinauską ir Stanislovą Išorą – ieškomi galbūt tebegyvenančių giminaičių palikuonys ar žinoma, kur palaidoti artimi giminaičiai, kuriuos galbūt būtų galima ekshumuoti ir palyginti.
Dėl K.Kalinausko palaikų identifikavimo bus laukiama galutinių rezultatų, kai pavyks atkasti visų sukilėlių palaikus. Taip pat ieškoma jo genealoginės linijos šeimos palikuonių, kurie būtų vertingi genetiniam identifikavimui. Viena genealoginė K.Kalinausko giminės linija, anot R.Jankausko, buvo atsekta beveik iki dabar, bet ji nutrūksta, dabar dirbama su kita.
„Mano svajonė būtų atlikti ekshumaciją jo šeimos kapo, kur palaidoti jo broliai Svisločiuje, Baltarusijoje, ir tada paimti mėginius. Bet tai yra politinis sprendimas, čia jau tai turi būti atliekama diplomatiniais kanalais. Kol kas turime menamus, spėjamus palaikus, kur didžiausia tikimybė, kad jie yra K.Kalinausko“, – pripažino R.Jankauskas, vis dėlto neslėpdamas, kad ekshumacija turbūt nelabai įmanoma, net iš Baltarusijos pusės susidomėjimo sulaukta tik iš atskirų visuomenininkų.
Jo teigimu, manyti, kad būtent konkretūs palaikai yra K.Kalinausko, leidžia palaidojimo aplinkybės, sutampa amžius ir fotosugretinimas – tokie „minkštieji“ įrodymai.
Paprasčiau gali būti su S.Išoros palikuonimis, kurie galimai gyvena Lenkijoje.
Dar viena svarbi detalė – turimi dešimt portretų, su kuriais galima lyginti rastas kaukoles. Portretų kokybė, anot R.Jankausko, įvairi: „Kai kurie, panašu, retušuoti. Tarkim, gražiausias Z.Sierakausko portretas yra kiek pagražintas. Tyrimo metu pavyko rasti kitą, ne tokį gražų, bet palyginimui labiau tinkamą portretą. Vis dėlto tai „minkšti“ įrodymai, kuriais remiantis lengva atmesti, bet šimtu procentų įrodyti praktiškai neįmanoma.“
Prof. R.Jankauskas pastebėjo, kad būtina padėkoti archeologams, kurie itin kruopščiai elgėsi su palaikais, išsaugojo net mažiausius kaulelius. Antropologai dėl to gali pasakyti, kurie sukilėliai buvo pakarti, papasakoti apie šaudymo žymes. „Matyt, buvo statoma prieš sieną ir šaudoma ne taip kaip KGB – į pakaušį, o buvo šaudoma kareivių grupės, nes sužalojimai dauginiai ir visame kūne“, – kalbėjo profesorius.
Jauniausi atrasti sukilėliai buvo 18-21 metų, vyriausi – per 40 metų.
Kur bus perlaidoti 1863 metų didvyriai, sprendimas kol kas nepriimtas, tai padaryti turi valstybinė komisija.