Šį vieno puslapio laišką, datuotą 1816 metų kovo 9-ąją, Napoleonas parašė po to, kai pralaimėjo Vaterlo mūšį ir buvo ištremtas į Šv.Elenos salą Atlanto vandenyno pietuose. Tai vienas iš trijų žinomų šio karvedžio ir valdovo laiškų anglų kalba, nurodė aukcionų namai „Osenat“.
Laišką, adresuotas grafui Emmanueliui de Las Cases'ui, kuris buvo Napoleono palydovas tremtyje, įsigijo Paryžiuje įsikūręs privatus Laiškų ir rankraščių muziejus.
Preliminarios prognozės skelbė, kad už šį dokumentą bus sumokėta tik 60-80 tūkst. eurų (207-276 tūkst. litų).
Savo knygoje „Šv. Elenos memorialas“ (Memorial de Ste Helene) E.de Las Cases'as rašė, jog Napoleonas pradėjo su juo susirašinėti angliškai nuo 1816 metų kovo, siekdamas tobulinti savo kalintojų kalbos, kurios buvo pradėjęs mokytis keliomis savaitėmis anksčiau, įgūdžius.
Grafas taip pat konkrečiai paminėjo aukcione parduotą laišką: „Imperatorius tą naktį neužmigo – dėl nemigos jis nusprendė parašyti man naują laišką anglų kalba.“
„Jis atsiuntė jį man užantspauduotą; aš ištaisiau klaidas ir atsakiau jam laišku, taip pat angliškai, – pridūrė tremtinio palydovas. – Jis suprato šį laišką, ir tai jį įtikino siekti pažangos bei įrodė, kad jis visiškai pajėgus susirašinėti šia jam nauja kalba.“
Nepaisant E. de Las Cases'o padrąsinimų, kai kurių Napoleono sakinių prasmę buvo nelengva iššifruoti.
Pavyzdžiui, vieno jo sakinio vertimas pažodžiui skambėtų taip: „Jis pasieks krantą virš septynių dienų laivas iš Europos, kuris mes pateiks ataskaitą iš visko, kas bus netgi nutikę iki sausio 1 dienos tūkstantis aštuoni šimtai šešiolika.“
Napoleonas turėjo omenyje laivą iš Europos, kuris turėjo atplaukti po septynių dienų ir atgabenti žinių apie įvykius po 1816 metų sausio 1-osios.
1815 metais pralaimėjęs Britanijos armijai mūšį prie Vaterlo, Napoleonas buvo įkalintas, o vėliau ištremtas į Šv.Elenos salą, kurioje mirė 1821-aisiais, būdamas 51 metų.