Rusiškos bombos ant Helsinkio ir neįtikėtinai įžūlus suomių kerštas už jas

Italų generolas ir aviacijos teoretikas Giulio Douhet teigė, kad koncentruotas civilių objektų bombardavimas gali palaužti oponento valią priešintis. „Vienintelė gynyba yra gerai organizuotas puolimas“, – su italams būdinga ekspresija teigė generolas. Dabar tai vertintume kaip karo propagandą ir tiesioginį raginimą pulti, tačiau tarpukariu, tarp dviejų Pasaulinių karų, kai tokie raginimai skambėjo, viskas buvo dangstoma savotiškais... „humanitariniais“ tikslais.
Suomių kariai 1944-aisiais ir Civilinės oro gynybos plakatas
Suomių kariai 1944-aisiais ir Civilinės oro gynybos plakatas / Wikimedia nuotr.

Keletas šimtų civilių aukų gali išgelbėti šimtus tūkstančių ar milijonus ir užbaigti net neprasidėjusį karą, taip teigė italų generolas, kuris mirė dar 1930-aisiais, taip ir neišvydęs savo teorijos įgyvendinimo vaisių.

II Pasaulinio karo metu ugniniuose sūkuriuose žuvo šimtai tūkstančių civilių, tačiau karo tai nesustabdė, nekalbant jau apie tai, kad teorinė „kiliminio bombardavimo“ tikimybė nesuvaidino jokio vaidmens prieš karo pradžią – agresoriai planavo savo veiksmus galvodami apie priešo nuostolius, neimdami domėn savųjų. Kaip parodė istorija – visai be reikalo. Net ir nugalėtojams vertėjo apie tai pagalvoti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas atskleidė: „Lidl“ dažno vartojimo prekių krepšelis – pigiausias
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai