1922 metų spalio 1 dieną pirmą kartą į Lietuvos pinigų apyvartą buvo išleistas piniginis vienetas litas. Prieš tai Steigiamasis Seimas priėmė Piniginio vieneto įstatymą, kuriuo buvo nustatyta, kad Lietuvos Respublikos nacionalinės valiutos pavadinimas bus litas, o jo šimtoji dalis – centas.
Apie lito pavadinimo kilmę, pasak istoriko, numizmato Eduardo Remeco, buvo daug kartų rašyta, tačiau išsamių tyrimų šia tema nebuvo, dėl to galima sutikti skelbiamų nepatvirtintų faktų.
Gerai žinoma tik tai, kad lito pavadinimas yra padarytas iš užsienietiško Lietuvos pavadinimo pirmųjų trijų raidžių „Lit“ ir galūnės -as (ang. Lithuania, lot. Lituania, pranc. Lituanie, vok. Litauen, lenk. Litwa, rus. Литва).
Kam kilo pavadinimo idėja?
Kaip teigia E.Remecas, 1953 metais išleistoje knygoje „Nepriklausomos Lietuvos pinigai“ rašoma, kad Nepriklausomos Lietuvos piniginio vieneto originalų pavadinimą sukūrė Seimas, o šiuo klausimu nulėmė Ūkio banko valdytojo Jono Vailokaičio nuomonė.
Buvęs Steigiamojo Seimo narys Vaclovas Vaidotas 1955 metais paskelbtuose prisiminimuose rašė, kad, būnant Seimo ekonominėje komisijoje ir svarstant valiutos pavadinimą, nė vienas siūlymas jam nepatikęs ir jis sugalvojęs „litą“.