Šiųmetė stovykla vyks liepos 9-20 dienomis Trakuose, laukiama gausių dalyvių – karaimų iš Lietuvos, Lenkijos, Rusijos, Ukrainos. Stovykla skiriama karaimams tiurkologams bei karaimikai nusipelniusiems žmonėms paminėti. Taip pat svarbus bus ir integracinis bei interkultūrinis stovyklos aspektas. Apie karaimų mokslininkų ir visuomenininkų darbus bus pasakojama vakariniuose akademiniuose seminaruose, o per kitas stovyklos programos dalis dėmesio bus skiriama ne tik pačiai karaimų kalbai, bet ir jai giminingoms kalboms bei kultūroms, ypač totoriams ir turkams.
Su tuo susijusios ir kelios stovyklos įdomybės. Programos pagrindą sudarys karaimų kalbos pamokos pradedantiems ir pažengusiems. Ją papildys ir kitokie mokslai – laukiama profesionalios šokėjos Yasam Balkoca iš Turkijos, kuri programos dalyvius mokys Krymo totorių šokių.
Kitas stovyklos programos aspektas – tai šiandieninė Lietuvos tiurkologija, kuri ryškiausiai atsiskleidžia per turkų kalbos mokymą. Tad stovyklos programoje dalyvauti ketina ir Vilniaus universiteto Filologijos fakuteto Turkų kalbos centro lektoriai.
Tradiciškai stovyklos programoje išliks Sporto diena, karaimų kulinarinio paveldo pamokos, apibendrinantis baigiamasis stovyklos koncertas ir egzaminas, įvyksiantis liepos 20 dieną. Jis bus skirtas poeto, aktyvaus karaimų kultūros paveldo rinkėjo ir propaguotojo, buvusio ilgamečio Lietuvos karaimų bendruomenės vyresniojo dvasininko Simono Firkovičiaus (1897-1982) atminimui. Stovyloje bus inscenizuota jo eilėraščių pagrindu parengta pjesė, stovyklos dalyviai pademonstruos, ko išmokę.
Karaimų kalba priklauso tiurkų kalbų grupei. Ji yra viena iš svarbiausių karaimų kultūros vertybių, kuri išliko gyva iki šių dienų tik Lietuvoje (niekur kitur pasaulyje). UNESCO šią kalbą priskiria nykstančių kalbų grupei, Lietuvoje skaičiuojama bent apie 50 ja kalbančių žmonių. Karaimų kalbos stovykla yra pagrindinis Lietuvos karaimų kultūros bendrijos renginys per metus.