Vilniuje gali atsirasti generolo P.Plechavičiaus gatvė

Vieną iš bevardžių gatvių sostinėje planuojama pavadinti generolo Povilo Plechavičiaus vardu.
2008 metų rudenį Kaune, Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje, pastatytas P.Plechavičiui skirtas paminklas.
2008 metų rudenį Kaune, Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje, pastatytas P.Plechavičiui skirtas paminklas. / Patriotai.lt nuotr.

Kitą savaitę miesto savivaldybės tarybai turėtų būti pateiktas nutarimo projektas P.Plechavičiaus vardu pavadinti vieną gatvę Naujosios Vilnios seniūnijoje.

P.Plechavičius (1890–1973) buvo Lietuvos kariuomenės generolas, kovojęs su bolševikais ir lenkų vadinamąja „Armija Krajova“. Jis už kovas dėl Lietuvos laisvės apdovanotas Vyčio kryžiaus ordinu.

1926 metų gruodžio 17 dieną P.Plechavičius vadovavo perversmui Lietuvoje. Nuo 1927 metų buvo Lietuvos kariuomenės vyriausiojo štabo viršininku. 1929 metais P.Plechavičius prieš savo valią buvo išleistas į atsargą.

Pirmosios sovietų okupacijos metais jis pasitraukė į Vokietiją, o prasidėjus karui, grįžo į Lietuvą. 1944 metais vadovavo Vietinei rinktinei. Likvidavus Vietinę rinktinę buvo suimtas ir išvežtas į Salaspilio koncentracijos stovyklą, po to – į Dancigą, Klaipėdą, o iš ten paleistas. Netrukus po to P.Plechavičius išvyko į Vokietiją.

Nuo 1949-ųjų P.Plechavičius gyveno JAV. Čia domėjosi lietuviška veikla, kultūriniu gyvenimu, ypač lietuvių veteranų sąjungos „Ramovė“ veikla.

Istorikai šį karininką vertina prieštaringai – vieni jį laiko tautos didvyriu, sustabdžiusiu iš Maskvos kontroliuojamo bolševikinio kominterno įsigalėjimą Lietuvoje, kiti – karinga ambicinga asmenybe, priimdavusį per daug radikalius sprendimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis