NATO savo pranešime spaudai primena, kad pratybose „Steadfast Jazz“ dvi savaites intensyviai treniravosi maždaug 6 tūkst. karių iš 28 NATO šalių ir partnerių (Švedijos, Suomijos ir Ukrainos).
Pratyboms pasibaigus pranešta, kad Aljanso Jungtinė pajėgų vadavietė Brunsume (Nyderlandai) yra pasirengusi kitąmet atlikti NATO Greitojo reagavimo pajėgų (angl. – NRF) operacinės vadavietės funkcijas.
„ISAF (Tarptautinės saugumo pajėgos Afganistane – red. past.) misijai baigiantis, NATO uždavinys yra išlaikyti darną ir tarpusavio suderinamumą – tai, kas buvo pasiekta per ankstesnius metus – pratyboms pasibaigus sakė Jungtinė pajėgų vadavietės vadovas generolas Hansas-Lotharas Domrӧse. – Pratybos „Steadfast Jazz“ ir buvo tas svarbus žingsnis, keliant ir išlaikant aukštą efektyvumo lygį“.
„Tarptautinių pajėgų kareiviai, pilotai ir jūreiviai, kuriuos aš mačiau pratybose, demonstravo nepaprastai aukštą meistriškumo lygį ir šaunumą, – teigia Vyrausiasis sąjungininkų pajėgų vadas Europoje generolas Philipas Breedlove. – Tai yra neįkainojama galimybė – kariams iš 28 valstybių narių ir partnerių treniruotis ir vykdyti užduotis kartu. „Steadfast Jazz“ atspinti NATO esmę – mūsų gebėjimą gintis kartu, veiksmingai panaudojant aukšto lygio įgūdžius“.
NATO pranešime generolas Hansas-Lotharas Domrӧse padėkojo Lenkijai, Latvijai ir Lietuvai už „didžiulę paramą“ paskutiniais mėnesiais ruošiantis pratyboms.
„Be šių šalių pastangų, išteklių ir svetingumo, mes nebūtume galėję pasiekti tų rezultatų, kuriuos šiandien matome“, – sakė generolas.
Pratybose „Tvirtas džiazas 2013“ buvo vertinamas kitąmet budėsiančio NATO greitojo reagavimo pajėgų (angl. NATO Response Force, NRF) kontingento pasirengimas reaguoti į įvairias krizes. Kitais metais NRF vadovaus Prancūzija.
NRF – tai yra gerai paruoštos ir puikiai technologiškai aprūpintos tarptautinės pajėgos, pasirengusios skubiai išsiskleisti ten, kur reikės Aljansui. Esant reikalui per penkias dienas turi reaguoti 13 tūkst. karių, užduoties vietoje galinčių pasilikti iki 30 dienų ar net ilgiau. Esant reikalui, karių skaičius gali būti padidintas iki maždaug 30 tūkst. karių.
NRF buvo sukurtas siekiant suduoti greitą karinį atsaką į kylančias krizes, taip pat norint efektyviai užtikrinti kolektyvinę gynybą.
Pratybose „Steadfast Jazz“ dalyvavo apie 300 Lietuvos karių.
Kitais metais NATO planuoja keletą pratybų, kuriose bus vėl vertinamas pamainą perimsiantis NRF kontingentas. O jau 2015 m. vėl planuojami plataus masto mokymai, panašūs į šiemet vykusias pratybas.