Per pratybas, kuriose kartu su kariais dalyvavo ir įvairių šalies civilinių institucijų atstovai, buvo planuojamos ir vykdamos priimančiosios šalies paramos operacijos, įvertinamos tokios paramos teikimo galimybės, koncepcijos ir procedūros, koordinuojami civilinių ir karinių institucijų veiksmai.
Kariuomenė pagal savo galimybes gali teikti tokią paramą, tačiau be civilinės infrastruktūros ar kitų valstybės resursų ji neišsiverstų. Todėl, kaip ir mobilizacijos atveju, teikiant priimančiosios šalies paramą būtų pasitelkiama civilinių institucijų ar, atskirais atvejais, fizinių asmenų pagalba.
Priimančiosios šalies parama – tai ne vien kariuomenės užduotis, bet visos visuomenės uždavinys. Sąjungininkų pajėgų priėmimas – didžiulis logistikos uždavinys, kurį vykdant dalyvauja ne tik kariuomenė, bet ir įvairios civilinės institucijos bei privačios organizacijos. „Pratybų tikslą pasiekėme, tačiau vietos tobulėjimui yra,“ – apibendrindamas Lietuvoje veikusio štabo veiklą sakė Priimančiosios šalies paramos grupės vadovas pulkininkas leitenantas Saulius Rožėnas.
Ketvirtus metus rengiamos pratybos nuo ankstesnių skyrėsi tuo, kad šiemet per jas buvo atliekamas eksperimentas, kai buvo įvertinamos galimybės suformuoti bendrus regioninius priimančiųjų šalių paramos pajėgumus ir pateikti rekomendacijas dėl tolesnių veiksmų.
Taip pat per šias pratybas buvo išbandytas naujas NATO parengtas scenarijus, kuris rengiamas kitais metais Baltijos regione vyksiančioms NATO greitojo reagavimo pajėgų pratyboms „Tvirtas džiazas“ (angl. „Steadfast Jazz“). Per pratybas „Baltijos šeimininkas 2012” pirmąkart buvo panaudotas šio scenarijaus pirminis modelis – geostrateginės situacijos, kurios buvo pritaikytos šių pratybų tikslams.
Nauja šiose pratybose buvo ir tai, kad slaptą NATO ryšį tarp Baltijos šalių užtikrino 1-asis Vokietijos ir Nyderlandų korpusas.
Pratybos „Baltijos šeimininkas“ – kasmetiniai tarptautiniai mokymai, kurie pirmą kartą buvo surengti 2009 metais Estijoje. Nuo tada rotacijos principu jos rengiamos vienoje iš Baltijos šalių. Pernai vadovaujantis pratybų štabas veikė Lietuvoje.
Kitais metais pratyboms „ Baltijos šeimininkas“ vadovaus Latvija.