Didelis dėmesys buvo skirtas globaliai ES strategijai ir ES užsienio ir saugumo politikai. Kariuomenių vadai sutarė, kad ES strategija turi atspindėti ilgalaikius ES siekius, įskaitant ir karinę dimensiją, taip pat būti praktiškai įgyvendinama.
Plačiai aptartos ir šiuo metu ES vykdomos jūrinės operacijos: kovai su nelegalia migracija Viduržemio jūroje skirta operacija „Sophia“ ir kovai su piratavimu Indijos vandenyne skirta operacija „Atalanta“. Buvo gilinamasi į šių operacijų planavimą ir vykdymą, įskaitant ir pajėgų generavimą.
„ES operacija „Atalanta“ buvo įvardinta kaip sėkmingiausia ES karinė operacija. Džiugu, kad prie to svariai yra prisidėję ir Lietuvos kariai, dalyvaudami šioje operacijoje nuo 2011 metų“, – sakė gen. ltn. J. V. Žukas.
Jungtinėje sesijoje, kurioje dalyvavo ir prie ES operacijų prisidedančių partnerių šalių – Gruzijos, Juodkalnijos, Moldovos, Norvegijos ir Serbijos – kariuomenių vadai, buvo diskutuojama apie ES mokymo ir patariamųjų misijų perspektyvas Malyje, Centrinės Afrikos Respublikoje ir Somalyje.
Hibridinėms grėsmėms aptarti skirtoje sesijoje savo įžvalgomis apie padėtį Ukrainoje ir kovą su hibridinėmis grėsmėmis pasidalino Ukrainos kariuomenės vadas generolas Viktoras Muženko. Jis taip pat supažindino komiteto narius su Ukrainos kariuomenės reorganizacija, kylančiais iššūkiais ir kariuomenės poreikiais.
„Mano manymu, bendradarbiavimas ir dalinimasis kovos su hibridinėmis grėsmėmis patirtimi yra be galo svarbus, nes tai iššūkiai, su kuriais bet kada galime susidurti ir mūsų regione“, – įsitikinęs Lietuvos kariuomenės vadas.
Susitikimo pabaigoje buvo kalbama apie ES bendradarbiavimo su NATO stiprinimo perspektyvas kovojant su hibridinėmis grėsmėmis, formuojant ir sertifikuojant kovines grupes, panaudojant turimus pajėgumus.
Komiteto susitikimui paskutinį kartą pirmininkavo Prancūzijos kariuomenės generolas Patrikas de Rousiers, šias pareigas einantis pastaruosius trejus metus. Po savaitės jį pakeis buvęs Graikijos kariuomenės vadas generolas Mikhailas Kostarakos.