Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Greičiausi pasaulio lėktuvai: kuomet greitis siekia daugiau nei 7 000 km/val.

Niekas nesiginčys, kad žmogaus valdomi naikintuvai yra tikri inžinerijos stebuklai. Kartais atrodo, kad žmogaus sukurtos skraidymo priemonės, kurios kelis kartus viršija garso greitį, yra labiau susijusios su fantastika nei realybe. Yra sukurta tokių naikintuvų, į kuriuos žvelgiant sunku suvokti, kad tai yra tiesa.

 „Bell X-2“

Šio lėktuvo bandymai pažymėti skaudžia nelaime – 1956 metų rugsėjo 27 dieną žuvo pilotas Milburnas G. Aptas. Per tą patį skrydį pasiektas ir maksimalus lėktuvo greitis – kiek daugiau nei 3 300 km/val.

Wikimedia.org/„Bell X-2“
Wikimedia.org/„Bell X-2“

Lėktuvą kūrė Bello aviacijos korporacija, JAV karinis jūrų laivynas ir JAV Nacionalinis aeronautikos komitetas.

 „MiG-25“

Šis 1970 metais sovietų pristatytas viršgarsinis lėktuvas buvo skirtas žvalgybai. Žvelgianti į jo sparnus JAV manė, kad „MiG-25“ yra labai manevringas.

Wikimedia.org nuotr./„MiG-25“
Wikimedia.org nuotr./„MiG-25“

Maksimalus šio lėktuvo greitis yra beveik 3 500 km/val., tačiau tuomet užsidegdavo lėktuvo varikliai. Saugus greitis – apie 3 000 km/val.

„SR-71“

Tai tikras inžinerijos stebuklas. Jis galėjo skristi 24 kilometrų aukštyje, o jo greitis siekė daugiau kaip 3 000 km/val. Globojamas inžinierių jis skraidė daugiau nei 30 metų.

Wikimedia.org nuotr./„SR-71“
Wikimedia.org nuotr./„SR-71“

Su šiuo lėktuvu skrydis iš Los Andželo į Vašingtoną truko 67 minutes – per tokį laiko tarpą „SR-71“ įveikdavo daugiau nei 4 000 kilometrų.

 „X-15“

Tai greičiausias žmogaus pilotuojamas lėktuvas. Pirmasis jo skrydis buvo 1959 metų birželio 8 dieną. „X-15“ gali pasiekti daugiau nei 7 000 km/val. greitį.

Tik 3 tokio tipo lėktuvai buvo pagaminti. Juos kūrė JAV. Iš viso šie lėktuvai atliko 199 skrydžius, bet vėliau, 1968 metais, 300 milijonų dolerių kainavusi jų kūrimo programa buvo nutraukta.

Wikimedia.org nuotr./„X-15“
Wikimedia.org nuotr./„X-15“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais