Ataka vyko naktį Baakubos, kuri yra Dijalos provincijos sostinė, centre.
Pasak kariškių ir policijos pareigūnų, kovotojai buvo laikinai užėmę kelis rajonus.
Tačiau organizacijos „Irako ir Levanto islamo valstybė“ (ISIL) kovotojai užėmė didžiąją dalį vieno svarbaus šiitiško miesto šiaurės Irake, antradienį pranešė vyriausybė, o per susirėmimus žuvo dešimtys civilių ir karių.
Saugumo pajėgos ir ginkluoti civiliai tebekontroliuoja kai kuriuos rajonus Tal Afaro mieste, esančiame Ninevės provincijoje, šalia strategiškai svarbiaus koridoriaus, jungiančio su Sirija, sakė provincijos tarybos pirmininko pavaduotojas Nuriddinas Qabalanas.
Pasak jo, sukilėliai kontroliuoja didžiąją dalį Tar Afaro ir jo apylinkių, tačiau išlieka pasipriešinimo židinių, o kariai, policininkai ir gyventojai tebėra įsitvirtinę dalyje oro uosto.
N.Qabalanas pridūrė, kad per šiuos susirėmimus žuvo apie 50 civilių, taip pat dešimtys kovotojų ir saugumo pajėgų narių.
Tar Afare gimęs Mohammedas al Bayati, vadovaujantis Ninevės provincijos tarybos saugumo komitetui, sakė, kad puolime dalyvauja 500–700 kovotojų.
Islamistai kovotojai per pastarąją savaitę perėmė kontrolę didžiojoje Ninevės provincijos dalyje, tęsdami žaibišką puolimą, per kurį jie užėmė antrąjį didžiausią šalies miestą Mosulą ir dalį kitų trijų provincijų.
Uždaryta didžiausia naftos perdirbimo įmonė
Irako šiaurėje esanti didžiausia šalyje Baidžio naftos perdirbimo įmonė buvo uždaryta, o jos užsieniečiai darbuotojai – evakuoti, antradienį pranešė pareigūnai. Jie pridūrė, kad vietiniai darbuotojai liko darbo vietose, o kariškiai tebekontroliuoja šį objektą, tęsiantis dideliam sunitų kovotojų puolimui.
Su tarptautiniu teroristų tinklu „al Qaeda“ susijusio džihadistų judėjimo kovotojai, praeitą savaitę užėmę antrąjį didžiausią Irako miestą Mosulą, priartėjo prie Baidžio miestelio ir apsupo šalia jo veikiančią naftos įmonę.
Šaltiniai nurodė, kad praeitą naktį įmonė sustabdė gamybą.
Jau savaitę trunkantis kovotojų puolimas, kurio metu buvo užimti dideli Irako teritorijos plotai, „kelia pavojų Irako gyvybei“ ir yra didžiausia per daugelį metų grėsmė šalies suverenumui, sakė Jungtinių Tautų (JT) pasiuntinys Bagdade.
„Šiuo metu tai kelia pavojų Irako gyvybei, bet tai (taip pat) kelia rimtą pavojų regionui“, – interviu sakė Nikolajus Mladenovas.