„Mes jau kurį laiką dirbame su amerikiečiais, kad būtume pasiruošę priimti karius ir karinę techniką“, – BNS pirmadienį sakė ministras.
Jis atkreipė dėmesį, kad nuo pernai rotaciniu pagrindu siunčiami JAV kariai kaskart atsigabena savo techniką, o dabar siekiama, kad dalis jos liktų Lietuvoje.
Mes jau kurį laiką dirbame su amerikiečiais, kad būtume pasiruošę priimti karius ir karinę techniką
„Kariai dislokuoti jau beveik metai ir kiekvieni padaliniai atvyksta su savo technika. Dabar intensyviai dirbame, kad kariai keistųsi, o bent dalis technikos pasiliktų ilgesniam laikui ir būtų dislokuota čia Lietuvoje. Apie kiekius, apie vietas dar galutinių atsakymų nėra. Mes kai kurias vietas jau įrenginėjame“, – kalbėjo J.Olekas.
Paklaustas, kokia technika gali būti dislokuota Lietuvoje, ministras atsakė, kad „spektras yra labai platus – nuo kovinių mašinų iki tankų imtinai“.
„Dabar nenorėčiau spekuliuoti ir spėlioti, kuri konkrečiai technika kurioje vietoje bus. Tariamės su sąjungininkais, kaip ją racionaliausiai išdėstyti, kas turėtų būtų vienoje valstybėje, kas kitoje“, – BNS sakė ministras.
Aukšto rango JAV generolas pirmadienį paskelbtame interviu informavo, kad Jungtinių Valstijų pajėgos Europoje artimiausiu metus pasiųs ekspertų grupę į Baltijos šalis, Lenkiją, Rumuniją ir Bulgariją parinkti vietų, kur galėtų būti laikomi tankai ir kitokia karinė technika.
„Per kelias ateinančias savaites atliksime tyrimus Estijoje, Latvijoje, Lietuvoje, Lenkijoje, Rumunijoje ir Bulgarijoje, kad išsiaiškintume, ar ten yra vieta, kur galbūt būtų laikoma dalis tos įrangos“, – sakė JAV sausumos pajėgų vadas generolas leitenantas Benas Hodgesas (Benas Hodžesas) Pentagono laikraščiui „Stars and Stripes“.
„Galbūt tai bus kuopa, galbūt visas batalionas – mes to dar nežinome, kol neatlikome tyrimo“, – teigė generolas.
Nuo pernai Baltijos šalyse ir Lenkijoje yra dislokuota po kuopą JAV karių, jie nuolat rotuojami. Kariai atsiųsti reaguojant į Rusijos intervenciją Ukrainoje.