Nors B.Obama dar nėra apsisprendęs, ar skirti Ukrainai „letalinės pagalbos“, jo administracija vėl ėmėsi šio klausimo, suintensyvėjus mūšiams tarp Kijevo pajėgų ir Kremliaus palaikomų teroristų.
Kaip rašo laikraštis, NATO pajėgų vyriausiasis vadas JAV generolas Philipas Breedlove'as dabar pasisako už Ukrainos kariuomenės aprūpinimą ginamaisiais ginklais, o JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry atviras naujoms deryboms dėl letalinės pagalbos pasiuntimo sunkioje padėtyje atsidūrusioms Ukrainos pajėgoms.
JAV kaltina Rusiją kariaujant Ukrainoje savo marionečių teroristų rankomis, bet iki šiol atmesdavo galimybę apginkluoti Kijevo pajėgas.
Baltieji rūmai leido teikti tik „neletalinę“ pagalbą – pavyzdžiui, neperšaunamas liemenes, medicinos įrangą arba radiolokatorius, aptinkančius priešo minosvaidžių pozicijas.
Baltieji rūmai leido teikti tik „neletalinę“ pagalbą
„Nors mūsų dėmesys lieka sutelktas į (konflikto) sprendimą diplomatinėmis priemonėmis, visuomet nagrinėjame kitas galimybes, kurios padėtų sukurti erdvę krizės sprendimui derybų keliu“, – dienraščiui „The New York Times“ sakė JAV Nacionalinio saugumo tarybos atstovė Bernadette Meehan
Tačiau ekonominės sankcijos, regis, daro menką poveikį Rusijos politikai, todėl klausimas dėl ginamosios ginkluotės vėl buvo grąžintas diskusijoms.
JAV Jungtinio štabų vadų komiteto viršininkas generolas Martinas Dempsey ir B.Obamos nacionalinio saugumo patarėja Susan Rice irgi yra atviri naujoms diskusijoms dėl letalinės pagalbos suteikimo, rašo „The New York Times“.
„Pagrindas plačiam sprendiniui yra suteiktas, o mes pripažįstame, kad ginamoji įranga ir ginklai turėtų būti tos diskusijos dalis“, – dienraščiui sakė vienas Pentagono pareigūnas.
Vienoje nepriklausomoje ataskaitoje, kurią planuojama oficialiai paskelbti pirmadienį, Jungtinės Valstijos raginamos pasiųsti Ukrainai ginamosios ginkluotės, kurios vertė – apie 3 mlrd. dolerių (2,65 mlrd. eurų). Numatoma, kad Kijevas galėtų gauti žvalgybos bepiločių orlaivių ir prieštankinių raketų.
Ataskaita, parengta trijų strateginių tyrimų centrų – Atlanto Tarybos, Brookingso instituto ir Čikagos pasaulinių reikalų instituto – jau yra paskelbta internete.