Šių pratybų tikslas yra palaikyti ir tobulinti pasirengimo lygį, bei tarpusavio sąveiką praktiškai vykdant paieškos ir gelbėjimo operacijas jūroje, pagal Tarptautinės jūrų organizacijos (ang. International Maritime Organization (IMO))standartus. Pratybas organizuoja Danijos karinis laivynas.
Pratybose dalyvauja 27 laivai ir 12 orlaivių iš 10 valstybių (Lietuvos, Latvijos, Estijos, Danijos, Vokietijos, Lenkijos, Švedijos, Suomijos, Rusijos, Prancūzijos), bei 5 laivai skirti praktiniam pratybų scenarijui.
Pagal numatytą pratybų programą kiekvienas pratybose dalyvaujantis vienetas turės galimybę, pasikeisti savo patirtimi paieškos ir gelbėjimo srityje su kitais pratybose dalyvaujančiais vienetais, treniruoti savo pasiruošimą vadovauti paieškos ir gelbėjimo darbus vykdančių laivų grupės veiksmams, dalyvauti didelio mąsto paieškos ir gelbėjimo darbų vykdyme įskaitant pagalbos suteikimą iškart 5 į nelaimę patekusiems laivams ir jų įguloms bei keleiviams, taip pat vykdyti masinę žmonių evakuaciją iš nelaimę patyrusių laivų, bei sužeistųjų perdavimą iš laivų į sraigtasparnius skubios medicinos pagalbos suteikimui.
Nuo 2009 m. sausio 1 d., vadovaujantis Lietuvos Respublikos Saugios laivybos įstatymu, žmonių paieškos ir gelbėjimo darbus paieškos ir gelbėjimo rajone, išskyrus jūrų uostų akvatorijas ir Kuršių marias, vykdo Lietuvos kariuomenė, pasitelkdama Karinių jūrų ir oro pajėgų resursus. Paieškos ir gelbėjimo rajonas tai nustatytų koordinačių zona, dėl kurios pagal 1979 metų Tarptautinę jūrų paieškos ir gelbėjimo konvenciją Lietuva susitarė su suinteresuotomis valstybėmis, šios konvencijos šalimis, taip pat Kuršių marios ir jūrų uostų akvatorijos.