Pratybomis siekiama praktiškai išbandyti sprendimų priėmimo būdus ir atsako į krizes priemones NATO būstinėje, NATO strateginėse vadavietėse ir šalyse narėse, taip pat patikrinti Aljanso technines galimybes bei esamus nacionalinius sprendimų priėmimo būdus ir procedūras strateginiu politiniu ir kariniu lygmeniu.
Pagal šių metų pratybų scenarijų, krizinė situacija vystysis dviejose ne NATO šalyse. Į scenarijų įtrauktos humanitarinė ir jūrų saugumo dimensijos, turėsiančios įtakos Aljanso šalių saugumui. Lietuva pasiekė, kad pratybų scenarijuje būtų numatyti ir su Lietuvos energetiniu saugumu susiję elementai.
Pratybose dalyvaus visos 28 Aljanso šalys narės, NATO struktūriniai padaliniai bei pareigūnai.
Pratybose dalyvaus visos 28 Aljanso šalys narės, NATO struktūriniai padaliniai bei pareigūnai. Be NATO valstybių narių, CMX-15 pratybose aktyvaus dalyvio statusu dalyvaus Australija, Japonija, Suomija, Švedija ir Ukraina. Gruzija, Naujoji Zelandija ir Pietų Korėja bus stebėtojai.
Pratybose bus konsultuojamasi su tarptautinių organizacijų – Jungtinių Tautų, Europos Sąjungos, Tarptautinio Raudonojo Kryžiaus komiteto (ICRC) ir Tarptautinės energetikos agentūros (IEA) – atstovais.