Kaip rašoma Krašto apsaugos ministerijos pranešime, labiau už kitus Tėvynę ginti pasiryžę jauni žmonės: amžiaus grupėje nuo 18 iki 29 metų tokių respondentų dalis buvo 54 proc., 30-49 metų grupėje – 55 proc., tarp 50 metų ir vyresnio amžiaus apklaustųjų – 34 proc. 41 proc. apklaustųjų atsakė, kad negintų Tėvynės, nuomonės neturėjo arba neatsakė – 13 proc.
Komentuodama apklausos rezultatus, krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė sakė: „Dirbdama krašto apsaugos sistemoje supratau, kad Lietuvoje dar yra tikrų vyrų. Džiaugiuosi, kad ne tik vyresnio amžiaus žmonės, bet ir 18–29 metų jaunimas yra pasiryžęs ginti Lietuvą.“
Dauguma apklausos dalyvių (73 proc.) taip pat manė, kad Lietuvos piliečiai, esant reikalui, turėtų būti apmokyti ginti Lietuvą. Tarp respondentų 17 proc. buvo nuomonės, kad piliečiams nereikia mokėti ginti kraštą, 10 proc. neturėjo nuomonės arba neatsakė. Šiuo klausimu vyrų ir moterų nuomonės pasiskirstė beveik vienodai: už tai, kad piliečiai turėtų būti apmokyti ginti Tėvynę, pasisakė 77 proc. vyrų ir 70 proc. moterų.
Apklausos metu gyventojų taip pat buvo teirautasi, ar jie, esant sąlygoms ir galimybėms, norėtų dalyvauti 12 savaičių trukmės savanoriškuose baziniuose kariniuose. 36 proc. šaukiamojo amžiaus, t. y. 18-38 metų amžiaus, apklaustų asmenų atsakė, kad norėtų dalyvauti. Norą dalyvauti šiuose mokymuose, suteikiančiuose galimybę įgyti karinių į žinių arba pradėti kario karjerą, išreiškę 42 proc. visų apklausoje dalyvavusių vyrų ir 29 proc. moterų.
Rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų bendrovė „Baltijos tyrimai“ Krašto apsaugos ministerijos užsakymu gyventojų apklausą atliko 2011 m. lapkričio 18 – gruodžio 5 d. Buvo apklausta 1000 Lietuvos gyventojų nuo 18 metų, apklausa vyko 100 Lietuvos vietovių.