Gruodį kariuomene pasitikintys nurodė 58,9 proc. apklaustųjų, lapkritį tokių buvo 53,5 procento. Pasitikėjimas Konstituciniu Teismu išaugo nuo 35,7 proc. iki 42,4 proc., prokuratūra - nuo 18,1 proc. iki 25,1 proc., teismas - nuo 23,6 proc. iki 25,4 procento.
„Pasitikėjimas teisėsaugos institucijomis yra civilizuotumo rodiklis. Vakarų šalyse yra pasitikima šiomis institucijomis, pokomunistinėse, skurdesnėse šalyse - nepasitikima, kur tvarkos yra mažiau. Akivaizdu, kad Lietuva pastaruoju metu žengia link tų vakarietiškų šalių pagal tą rodiklį“, - LRT radijui sakė apklausą atlikusios visuomenės ir rinkos tyrimų centro „Vilmorus“ vadovas Vladas Gaidys.
Pasitikėjimas teisėsaugos institucijomis yra civilizuotumo rodiklis. Vakarų šalyse yra pasitikima šiomis institucijomis, pokomunistinėse, skurdesnėse šalyse - nepasitikima, kur tvarkos yra mažiau, - sake V.Gaidys.
Kiek smuktelėjo pasitikėjimas policija - gruodį ją pasitikintys nurodė 53,3 proc. (lapkričio mėnesį - 54,2 proc.).
Kaip ir anksčiau, labiausiai Lietuvoje gyventojai teigia pasitikintys ugniagesiais gelbėtojais - 91 procentas. Trečioje vietoje yra bažnyčia - ja pasitiki 54,9 proc. apklaustųjų. Prieš mėnesį pasitikinčių ugniagesiais gelbėtojais ir bažnyčia buvo daugiau - atitinkamai 92,4 proc. ir 61,3 procento.
Vyriausybe, Seimu ir partijomis Lietuvos gyventojai pasitiki mažiausiai. Vyriausybe pasitikėjimą deklaravo 23,2 proc. apklaustųjų (lapkritį - 23,1 proc), Seimu - 10,6 proc.(lapkritį - 8,6 proc.), partijomis - 7,6 proc. (lapkritį - 7,4 proc. apklaustųjų).
Visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centro „Vilmorus“ reprezentatyvi gyventojų apklausa atlikta gruodžio 5-14 dienomis. Rezultatus šeštadienį skelbia dienraštis „Lietuvos rytas“.