Kaip rašoma Lietuvos kariuomenės pranešime, nuo 2014 m. sausio 1 dienos NRF 2014 budės Vytenio bendrosios paramos logistikos bataliono Krovinių pervežimo kuopos Vidutiniųjų sunkvežimių būrys su priskirtu Lietuvos kariuomenės Depų tarnybos remonto skyriumi (toliau – VSB) ir Vandens valymo vienetas (toliau – VVV). Tokie patys vienetai budėjo ir 2012 metų NRF sudėtyje.
Pratybų „Viskas įmanoma 2013“ tikslas – išlaikyti ir tobulinti karių individualius bei kolektyvinius įgūdžius, vykdyti padalinių valdymo procedūras, siekti suderinamumo vykdant pavestas NRF 2014 vienetui užduotis.
Pratybos prasidėjo nuo ryto, kai buvo paskelbtas kuopos vado įsakymas, kuriame buvo skelbiamos užduotys ir nurodymai skyrių vadams dėl tolimesnės pratybų eigos. Skyrių vadai privalėjo ruoštis individualiai ir skelbti savo skyrių kariams įspėjamuosius bei kovinius įsakymus dėl žygio ir transportavimo operacijų vykdymo.
Pratybų metu kariai treniravosi vykdyti radijo ryšio procedūras, transporto valdymą negarsiniais valdymo signalais šviesiu bei tamsiu paros metu, vykdyti transportuojamo krovinio apsaugą ir vandens valymo užduotis, tobulino veiksmus aptikus improvizuotus sprogstamuosius užtaisus, patekus į pasalas ir įveikiant kelio kliūtis. Kariai pratybų metu atnaujino ir įtvirtino padalinių valdymo, transportavimo operacijų, vandens valymo vykdymo įgūdžius, ruošėsi bei planavo įvairias transportavimo operacijas, identifikavo pratybų metu iškilusias problemas ir stengėsi jas išspręsti.
Tai buvo paskutinės besiruošiančių budėti NRF 2014 sudėtyje VSB ir VVV karių kolektyvinio rengimo pratybos. Pagal kovinio rengimo metinį planą VSB ir VVV kariai dalyvavo įvairiuose lauko taktikos pratybose, individualaus pasirengimo kursuose. Kitą savaitę kariai Pabradės poligone dar dalyvaus pasirengimo budėjimui kovinio šaudymo pratybose.
Budėjimas NATO greitojo reagavimo pajėgose reiškia, kad vienetai yra parengtyje, tačiau tarnauja toje pačioje vietoje Marijampolėje ir tik aktyvavus pajėgas turėtų (VVV per 10 dienų, VSB per 30 dienų) persidislokuoti kartu su kitais kariniais vienetais, priklausančiais NATO greitojo reagavimo pajėgoms, į bet kurią vietą pasaulyje.
Apie NRF
NATO greitojo reagavimo pajėgos – aukštos parengties ir technologiškai pažangios Aljanso pajėgos, kurias sudaro sausumos, oro, jūrų, logistikos ir specialiųjų pajėgų komponentai, galintys bet kada ir bet kur greitai išsiskleisti operacijoms vykdyti. Šios pajėgos (iki 25 tūkst. karių) geba pačios išsilaikyti ir vykdyti misijas, apimančias įvairaus spektro operacijas visame pasaulyje.
Sprendimą kurti greitojo reagavimo pajėgas NATO šalys priėmė 2002 metų lapkritį Prahoje vykusio NATO viršūnių susitikimo metu. Sprendimą aktyvuoti pajėgas priima Šiaurės Atlanto Taryba. Pirmą kartą šios pajėgos buvo aktyvuotos 2004 metais Atėnų Olimpinių žaidynių metu, saugumo situacijai užtikrinti. 2005 metų spalio mėn. Lietuva dalyvavo pirmoje NRF operacijoje, kurioje padėjo nuo stipraus žemės drebėjimo nukentėjusiam Pakistanui. Humanitarinėje operacijoje buvo aktyvuotas VVV, suformuotas iš Vytenio bendrosios paramos logistikos bataliono karių ir technikos.
Lietuva budėti NRF pajėgose savo karius skiria nuo 2005 metų. Nuo to laiko pajėgose budėjo Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų kariai, Lietuvos kariuomenės Logistikos valdybos vienetai, Lietuvos kariuomenės Specialiųjų operacijos pajėgų eskadronai, Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų kariai, Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų minų paieškos ir išminavimo laivai.