Šį planą dar turi patvirtinti trišalė koordinacinė grupė. Per pusę metų nuo liepą pasirašyto techninio susitarimo brigada turi pasiekti pradinius operacinius gebėjimus, BNS informavo Krašto apsaugos ministerija.
Anksčiau planuota, kad brigada pirmosiose pratybose sudalyvaus lapkričio mėnesį, kai vyks kanadiečių Ukrainoje organizuojamos pratybos „Maple Arch“. Šiose pratybose dalyvaus Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos kariai iš brigadai priskirtų vienetų, tačiau brigada kaip vienetas – ne.
Brigadai priskirti kariai dalyvaus bendrose pratybose ir mokymuose
„Maple Arch“ formaliai nėra LITPOLUKRBRIG pratybos, bet praktiškai tai yra galimybė Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos kariams vykdyti bataliono lygio štabo mokymus“, – teigia Krašto apsaugos ministerija.
Šiuo metu brigados štabas yra formuojamas, Lietuvos kariai jau yra priskirti ir dirba brigados štabe Liubline.
Brigadai vadovauja Lenkijos karininkas, jo pavaduotoju dirba lietuvis. Brigados štabui vadovauja ukrainietis. Pagal rotacijos principą jie šias pareigas užims trejus metus.
Lietuva, Lenkija ir Ukraina brigadai skiria po pėstininkų batalioną. Jai skiriamas batalionas iš Lietuvos formuojamas iš Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono karių.
Brigadai priskirti kariai dalyvaus bendrose pratybose ir mokymuose. Prireikus, brigada ar atskiri jos elementai galės būti siunčiami į tarptautines operacijas, kurioms suteiktas Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos mandatas. Sprendimą dėl brigados panaudojimo tarptautinėse operacijose turėtų priimti brigadoje dalyvaujančios šalys bendru sutarimu.